Reklama
https://h2poland.com.pl/

Kompaktowy odgazowywacz chroniący zamknięte systemy wodne przed korozją, brudem i awariami

Dzięki transformacji energetycznej coraz częściej stosowane są systemy niskotemperaturowe. Negatywnym aspektem tych systemów jest ich wrażliwość: z czasem pęcherzyki powietrza powodują korozję i tworzą biofilm, powodując niedrożność i zatory. Zużycie energii wzrasta, a komfort i żywotność systemu maleją. Dlatego też inżynierowie Flamco opracowali odgazowywacz do systemów o małej objętości i niskiej temperaturze w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie separacji powietrza i zanieczyszczeń: VacuStream. To kompaktowe urządzenie jest dedykowane dla mniejszych systemów i eliminuje potrzebę chemicznego uzdatniania wody.

Kompaktowy odgazowywacz chroniący zamknięte systemy wodne przed korozją, brudem i awariami
Kompaktowy odgazowywacz chroniący zamknięte systemy wodne przed korozją, brudem i awariami

 

Reklama
oknonet.pl

VacuStream marki Flamco pozwala uniknąć problemów w mniejszych systemach niskotemperaturowych

Coraz więcej domów jest wyposażanych w ogrzewanie podłogowe, często w połączeniu z pompą ciepła. Zwrot z tych zrównoważonych inwestycji jest zagrożony, ponieważ gazy w systemie mogą uniemożliwiać optymalne działanie systemu. Gromadzenie się zanieczyszczeń w systemach niskotemperaturowych jest subtelnym, ale szkodliwym procesem.

Korozja I biofilm blokują przewody rurowe

Korozja i rozwój biofilmu, spowodowane obecnością tlenu, blokują rury i powodują przedwczesne prace konserwacyjne. Ogrzewanie trwa dłużej (zmniejszony transfer ciepła), tworzą się zimne strefy (zmniejszenie komfortu), a system może nawet całkowicie przestać działać. W przeszłości płukanie było jedynym (tymczasowym) środkiem zaradczym, ale zapobieganie jest lepsze, tańsze i trwalsze niż usuwanie awarii.

VacuStream odgazowuje systemy niskotemperaturowe

Konwencjonalne separatory powietrza nie działają dobrze w niskich temperaturach. Chociaż odgazowywacze próżniowe są skuteczne, często są zbyt duże i drogie dla małych systemów, a także generują sporo hałasu. VacuStream rozwiązuje ten problem.

VacuStream to kompaktowy i cichy odgazowywacz (ok. 45 x 15 cm) do systemów o pojemności do 500 litrów. Ze względu na swoje wymiary i wydajność odgazowywania, VacuStream doskonale nadaje się również do mniejszych systemów niskotemperaturowych w domach i małych zastosowaniach komercyjnych. Skoncentrowany zakres temperatur (od -5ºC do +65ºC) pozwala VacuStream na pracę zarówno z pompami ciepła, jak i z instalacjami chłodniczymi. VacuStream odgazowuje wodę w systemie w stałym cyklu, wytwarzając próżnię na żądanie. Pęcherzyki powietrza uwalniane w tym procesie unoszą się do góry i, gdy tylko tłok powróci do swojej pierwotnej pozycji, są szybko i skutecznie usuwane z góry za pomocą automatycznego odpowietrznika pływakowego Flexvent.

Utrzymanie wydajności i komfortu

VacuStream można łatwo zainstalować obok pompy ciepła lub rozdzielacza ogrzewania podłogowego (w razie potrzeby nawet w szafce rozdzielczej). Urządzenie jest wyposażone w zintegrowany adapter 24 V, który umożliwia łatwe podłączenie do dostępnego zasilania sieciowego. Ponieważ odgazowywacz zapobiega zatorom, przedwczesnej konserwacji i marnowaniu energii, VacuStream pomaga utrzymać wydajność i komfort systemów niskotemperaturowych. VacuStream nadaje się do instalacji nowych systemów i modernizacji już istniejących.

Pełna gama separatorów powietrza i zanieczyszczeń

Dzięki VacuStream, Flamco jeszcze bardziej rozszerza swoją szeroką gamę separatorów powietrza i zanieczyszczeń. Oferta obejmuje odgazowywacze pływakowe Flexvent oraz separatory mikropęcherzykowe powietrza i zanieczyszczeń XStream; dla większych budynków komercyjnych – odgazowywacze Vacumat Eco i filtry częściowe SideFlow Clean. VacuStream będzie dostępny jesienią 2023 roku.

Flamco Meibes Sp. z o.o.
ul. Gronowska 8
64-100 Leszno
tel. +48 65 529 49 89
email: [email protected]
www.flamcogroup.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz