Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Dekoracyjne i ekologiczne grzejniki z pyłu marmurowego

Grzejniki dekoracyjne MAARMO dostarczają ciepło przy pomocy paneli promiennikowych.

Dekoracyjne i ekologiczne grzejniki z pyłu marmurowego
Dekoracyjne i ekologiczne grzejniki z pyłu marmurowego [Źródło: maarmo.pl]

Powstają w specjalistycznych opatentowanych urządzeniach, na bazie pyłu marmurowego – naturalnego odpadu powstającego podczas cięcia marmuru.

Reklama
oknonet.pl

W procesie produkcji grzejnika pyły są poddawane obróbce:

  • aglomerowane są na zimno, przy użyciu wody oraz specjalnych zagęszczaczy;
  • odlewane ręcznie w specjalnych formach;
  • odkładane na 4 lub 5 dni w celu oddzielenia wilgoci od aglomeratu

Następnie nakładana jest ekologiczna, nadająca się do recyklingu powłoka ochronna na bazie wody.

Po zakończeniu użytkowania grzejnika produkt poddawany jest procesowi oddzielenia marmuru od pozostałych elementów. Panele są mechanicznie kompresowane i poddawane recyklingowi w 100%. Powstały pył wykorzystywany jest do różnych procesów w wybranych dziedzinach.

Panele promiennikowe produkowane są w całości we Włoszech, przy użyciu materiałów wyłącznie od włoskich dostawców.

Panele promiennikowe MAARMO dostępne są w wersji elektrycznej oraz hybrydowej i mogą czerpać czystą energię wytwarzaną za pomocą urządzeń fotowoltaicznych. Grzejniki mają wbudowany inteligentny termostat, który wykorzystuje wytworzone w sposób ekologiczny ciepło, a także umożliwia automatyczne sterowanie panelem – zarówno dzienne, jak i tygodniowe.

Ogrzewanie za pomocą grzejników marmurowych jest tzw. systemem „niecentralnym”, co pozwala na ustawianie temperatury w każdym pomieszczeniu oddzielnie, w zależności od potrzeb i upodobań, a także pozwala uniknąć strat energetycznych w czasie nieobecności w domu.
Ciepło, którym promieniują panele MAARMO jest akumulowane przez ściany oraz przedmioty w pomieszczeniu, dzięki czemu pomieszczenie wychładza się wolniej.

System grzewczy MAARMO, opiera się na promieniowaniu podczerwienią i wykorzystuje właściwości cieplne naturalnego kamienia, m.in. szybkie nagromadzenie ciepła, jego zdolności do akumulacji oraz powolne stygnięcie. Sposób ogrzewania polega na wypromieniowaniu ciepła, łagodnym przeniesieniu go bezpośrednio na użytkowników oraz równomiernym rozprowadzeniu we wszystkich pomieszczeniach. Powoduje to korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniu, bez niepotrzebnego przegrzewania warstw przy suficie. Za prawidłowy rozkład ciepła odpowiadają czujniki ciepła umiejscowione wewnątrz aglomeratu. Dzięki ograniczeniu konwekcji powietrze nie wysusza się, uniemożliwiając tym samym unoszenie się kurzu i alergenów. Grzejniki MAARMO działają podobnie jak słońce, rozprowadzając ciepło za pomocą promieni równomiernie we wszystkich kierunkach.

Montaż grzejników marmurowych MAARMO

Grzejniki mogą być zastosowane we wszystkich pomieszczeniach, gdyż są odporne na wilgoć. Posiadają ochronę IPX4, która zabezpiecza przed rozpryskującą się wodą. Panele są również całkowicie wolne od jakichkolwiek emisji. Instalacja jest prosta – należy zamontować panel na ścianie przy użyciu dołączonego profilu i uchwytów oraz włączyć wtyczkę.

MAARMO oferuje grzejniki zasilane na 3 sposoby: elektrycznie, na wodę oraz hybrydowo (połączenie wersji elektrycznej z wersją na wodę). W wariancie elektrycznym zasilanie uzyskuje się poprzez podłączenie wtyczki do gniazdka. W wariancie na wodę podłączenie do instalacji następuje za pomocą dwóch kolektorów. Wariant hybrydowy jest połączeniem dwóch sposobów zasilania.

Źródło: maarmo.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz