Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Czym się kierować przy wyborze zaciskarki do rur miedzianych?

Jako hydraulik dążysz do posiadania niezbędnego sprzętu na własność? Nic dziwnego, zyskujesz w ten sposób pełną niezależność i podnosisz wydajność oraz jakość świadczonych usług Jeśli zatem szukasz zaciskarki do rur miedzianych, ale nie wiesz czego dokładnie od niej wymagać, zostań z nami – doradzamy na co zwrócić uwagę.

Czym się kierować przy wyborze zaciskarki do rur miedzianych?
Czym się kierować przy wyborze zaciskarki do rur miedzianych?

 

Reklama
oknonet.pl

Zaciskarka do rur – czym jest?

Sprawa jest właściwie prosta – jest to urządzenie, które umożliwia łączenie ze sobą rur przy pomocy kształtek – trójników, kolanek etc. Zaciskarki do rur wykorzystują cęgi lub wkładki (zwykle kupuje się je osobno, zależnie od potrzeb), pozwalające na obsługę rur o różnych średnicach i standardach. Dostępne na rynku są wersje zarówno elektryczne – zasilane z sieci lub akumulatora, jak i ręczne.

Jakie cechy powinna mieć zaciskarka do rur? Na czym Ci zależy?

Nie wszystkie zaciskarki do rur miedzianych potrafią to samo i tak samo dobrze. Zastanów się zatem nad charakterem swojej pracy i wybierając produkt dla siebie skup się na interesujących Cię cechach, takich jak np.:

Szybkość zaciskania

Jeśli Twoim motto jest szybkość i precyzja, zapewne urządzenie, którego automatyczny cykl pracy wynosi 5 s będzie dla Ciebie zbyt wolne. W takiej sytuacji może zainteresować Cię akumulatorowa zaciskarka do rur Romax Compact TT Rothenberger, której zacisk trwa jedynie 3 s. Jest ona dostępna m.in. w ofercie. Ponadto, dzięki zastosowaniu technologii CFT zdolna jest do wykonania aż 40 000 połączeń, zanim wymagać będzie konserwacji. O jej praktyczności świadczy choćby elektroniczna kontrola ich liczby czy wskaźnik naładowania akumulatora, który nie pozwoli na rozpoczęcie – a zatem zepsucie – zacisku w przypadku braku energii na dokonanie pełnego cyklu.

Bezpieczeństwo pracy

Być może uważasz się za użytkownika dbającego o swoje narzędzia jak nikt inny? Zaciskarka do miedzi Virax Viper P25, obsługująca średnice od 12 do 54 mm, przoduje pod względem samokontroli. Poza zabezpieczeniem przed dokonaniem niepełnego cyklu zaciskania z powodu niemal rozładowanej baterii, posiada blokadę szczypiec zaciskających oraz wyłącznik awaryjny, pozwalający zatrzymać pracę w dowolnym momencie. Ponadto cechuje się wygodną rękojeścią antypoślizgową Soft Touch i może pracować w szerokim zakresie temperatur: -10÷60°C.

Zaciskarka do miedzi bezprądowa

Niektórzy jednak nie przepadają za poszukiwaniem gniazdek, czy ograniczaniem się pojemnością baterii – jeśli do nich należysz, odpowiednia będzie dla Ciebie ręczna hydrauliczna zaciskarka do rur YATO. To niepozorne i niedrogie urządzenie posiada szybkowymienialne matryce już w zestawie. Głowica tej zaciskarki obraca się o 360°, a jej użyteczność zwiększają jeszcze teleskopowe rękojeści (57÷80 cm). Przy tym wszystkim jest nawet cztery razy lżejsza, niż elektryczne jej odpowiedniki – sama konstrukcja waży jedynie 1 kg.

Artykuł sponsorowany

TechCenter Krzysztof Furdak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz