Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Nowe Zasady Programu Czyste Powietrze – Co Powinieneś Wiedzieć?

Od 22 kwietnia 2024 roku w życie weszły nowe zasady programu Czyste Powietrze, które wprowadzają istotne zmiany w procesie dotacji na zakup urządzeń ogrzewających. Jedną z najważniejszych modyfikacji jest konieczność wyboru pomp ciepła oraz kotłów zgazowujących drewno i kotłów na pellet jedynie spośród tych, które zostały wpisane na listę ZUM (Zielonych Urządzeń i Materiałów). Taka decyzja gwarantuje wybór urządzeń o potwierdzonej jakości, które spełniają deklarowane w karcie produktu i etykiecie energetycznej parametry, zapewniając rzeczywistą szansę na efektywne oraz ekonomiczne ogrzewanie polskich domów.

Nowe Zasady Programu Czyste Powietrze - Co Powinieneś Wiedzieć?
Nowe Zasady Programu Czyste Powietrze - Co Powinieneś Wiedzieć?

 

Kluczowe daty, na które warto zwrócić uwagę:

  • wniosek złożony do 21.04 – pozwala na dotację na urządzenia spoza listy ZUM,
  • wniosek złożony od 22.04 i dowód zakupu urządzenia do 13.06 – pozwala na dotację na urządzenia spoza listy ZUM,
  • wniosek złożony od 22.04 i dowód zakupu urządzenia od 14.06 – dotacja tylko na urządzenia z listy ZUM.

Kolejną istotną zmianą jest wprowadzenie najwyższego progu dofinansowania. Osoba, która skorzysta z najwyższego poziomu dofinansowania na dany budynek na podstawie wniosku złożonego od 22 kwietnia 2024 r., będzie mogła ubiegać się o dofinansowanie na kolejne budynki wyłącznie w ramach podstawowego poziomu dofinansowania.

Firma Air Addiction, specjalizująca się w systemach ogrzewania i klimatyzacji, oferuje urządzenia, które znajdują się na liście zielonych urządzeń i materiałów. Stanowią one koszt kwalifikowany, który zostanie rozliczony w ramach programu Czyste Powietrze zgodnie z wnioskowanym poziomem dotacji. Dzięki temu klienci firmy Air Addiction mogą być pewni, że wybierają urządzenia spełniające najwyższe standardy jakości oraz efektywności energetycznej.

Zachęcamy do zapoznania się z listą zum – https://lista-zum.ios.edu.pl/

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej. Sprawdź naszą ofertę na airaddiction.pl/oferta/ oraz  facebook.com/airaddictionwroclaw 

 

Źródło: airaddiction.pl

AirAddiction Instalacje Sp. z o. o.
ul. Rynek 60,
50-116 Wrocław
tel. +48 531 175 433
e-mail: [email protected]
www.airaddiction.pl
www.facebook.com/airaddictionwroclaw

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz