Reklama
http://powerpol.pl/

Soudal odpowiada na wyzwania zrównoważonego budownictwa

Ochrona środowiska naturalnego staje się coraz bardziej palącą kwestią na rynku budowlanym. Firma Soudal traktuje ideę zrównoważonego rozwoju priorytetowo, konsekwentnie wdrażając proekologiczne rozwiązania.

SOUDAL ODPOWIADA NA WYZWANIA ZRÓWNOWAŻONEGO BUDOWNICTWA
SOUDAL ODPOWIADA NA WYZWANIA ZRÓWNOWAŻONEGO BUDOWNICTWA [źródło: www.soudal.pl]

Zanieczyszczenie środowiska i postępujące zmiany klimatyczne oznaczają dla sektora budowlanego nowe wyzwania.
Soudal doskonali oferowane materiały chemii budowlanej i kompleksowe systemy, które przyczyniają się do ograniczenia strat energii cieplnej w budynku.

Reklama
dedietrich

Przykładowo Soudal Window System (inaczej ciepły montaż), który daje gwarancję izolacyjności termicznej złącza okiennego, został uzupełniony o elementy ułatwiające szczelny montaż okien podczas wymiany stolarki otworowej. Chodzi konkretnie o płynne membrany Soudatight, stosowane zamiast taśm paroizolacyjnych do zabezpieczenia materiału izolacyjnego (tj. pianki poliuretanowej) przed niszczącym działaniem wilgoci. W przeciwieństwie do taśm paroizolacyjnych, membrany Soudatight nie wymagają specjalnego przygotowania podłoża: ich nałożenie nawet na nierówne powierzchnie, z którymi często mamy do czynienia w starych budynkach, nie stanowi problemu.
Strategia rozwoju firmy zakłada stosowanie na coraz większą skalę odnawialnych źródeł energii. Już dziś w niektórych fabrykach wykorzystywana jest energia słoneczna, a nowe inwestycje przewidują wykorzystanie w najbliższej przyszłości także energii wiatrowej i geotermalnej.

Soudal posiada certyfikat EC1 Plus, którym oznaczony jest m.in. klej-uszczelniacz Soudal Fix All na bazie polimerów hybrydowych SMX, który jest przeznaczony do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, może być aplikowany na wszystkie podłoża (nawet wilgotne) oraz wykazuje odporność na wilgoć i wpływy atmosferyczne.

Firma produkuje również ekologiczne opakowania. Cienkościenne kartusze, w których oferowane są pianki, kleje i masy uszczelniające, pozwalają zmniejszyć ilość plastikowych odpadów o około 285 ton rocznie, coraz więcej produktów dostępnych jest też w opakowaniach z folii aluminiowej. Ponadto w ostatnim czasie firma Soudal wprowadziła ekologiczne opakowania dla klejów w wiaderkach, wyprodukowane w 75% z tworzywa PCR. Surowiec ten pochodzi z odpadów postkonsumenckich, co przekłada się na znaczne ograniczenie zużycia surowców pierwotnych. Istotną zaletą opakowania z PCR jest również możliwość jego wielokrotnego przetwarzania.

 

źródło: Soudal

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz