Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

OZE i energooszczędne rozwiązania w budownictwie

Otwartość na technologię, inwestycje w szkolenia kadry, uczciwość i kompetencje, dały solidny fundament rodzinnej firmie BASMAC z Rzeszowa, która od 30 lat promuje energooszczędne rozwiązania z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w budownictwie.

OZE i energooszczędne rozwiązania w budownictwie
foto: basmac.com.pl

Robert Bogusz: Jak powstał pomysł na firmę?

Marzena Cierpich: W 1991 roku w myśl zasady, że sukces ma wielu ojców dwoje entuzjastów nowinek i ekologicznych oraz energooszczędnych trendów w budownictwie założyło w Rzeszowie firmę o nazwie Basmac. Od początku założeniem właścicieli było to, że będzie to przedsięwzięcie rodzinne promujące nowoczesne rozwiązania budowlane. Po paru latach działalności jedynym właścicielem i Prezesem został Stanisław Matczyński, który z powodzeniem przez długi czas sam kierował firmą. Niedawno do załogi dołączyła córka Prezesa Alicja Matczyńska pełniąca obecnie funkcję wiceprezesa firmy. Tym samym wszystkie założenia właściciela zostały zrealizowane.

RB: Jak było na początku. Było łatwo/ciężko?

 

MC: Od początku swojej działalności firma działała prężnie. Lata 90 charakteryzowały się dużym napływem do Polski nowych technologii. Nie ominęło to również Podkarpacia. Ludzie z pewną nieśmiałością, ale i zainteresowaniem reagowali na naszą ofertę. Z czasem przekonali się do nowości i coraz chętniej korzystali z naszych usług. Obecnie nie zwalniamy tempa, wciąż działamy dynamicznie, zatrudniamy nowych pracowników i poszerzamy naszą ofertę usług. Dobre opinie o firmie przyciągają klientów nie tylko z naszego regionu, ale także z innych rejonów Polski.

RB: Jakie wasze cechy powodują, że wam się udało?

MC: Od początku istnienia stawiamy na uczciwość w biznesie oraz wysoką jakość usług co wzbudziło w naszych klientach duże zaufanie. Jeśli byłoby inaczej, rodzimy rynek, na którym przedewszystkim działamy, szybko by nas zweryfikował. Taka polityka firmy przynosi wymierne efekty, o czym świadczy fakt, że istniejemy już od ponad 30 lat na rynku i wciąż się rozwijamy. Ponadto naszym atutem jest to, że starannie dobieramy pracowników, kompleksowo szkolimy i stwarzamy im dobre warunki pracy. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Staramy się odpowiedzieć na wszystkie jego potrzeby i sugestie.

RB: Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?

MC: Nasza obecna oferta to przede wszystkim usługa montażu instalacji fotowoltaicznych, inteligentnego systemu Smart Home, sprzedaż styropianowych stropów, systemu budownictwa Izodom 2000 oraz systemów grzewczych. Niebawem poszerzymy ofertę o usługi montażu pomp ciepła oraz klimatyzacji. Wszystkie nasze usługi wyróżnia to, że są one wykonywane z najwyższą starannością, na podzespołach renomowanych firm oraz to, że nasza oferta jest kompleksowa. Zaczyna się od wizyty u klienta i poznania jego potrzeb, poprzez wykonanie oferty, montaż, opiekę serwisową oraz pomoc przy finansowaniu i pozyskaniu dotacji.

RB: Z jakich korzystacie dostawców?

MC: Staramy się korzystać z lokalnych dostawców. Przyjęliśmy zasadę, że w pierwszej kolejności kooperujemy z najbliższymi sąsiadami, a gdy nie znajdujemy u nich tego, czego szukamy, zamawiamy towar w innym rejonie. Rozwój naszej najbliższej okolicy szczególnie leży nam na sercu. Jesteśmy patriotami lokalnymi i marzy nam się, aby każdy przedsiębiorca, oraz klient indywidualny w pierwszej kolejności zaufał biznesowo swojemu sąsiadowi.

RB: Do kogo skierowana jest oferta?

MC: Nasza oferta skierowana jest do wszystkich ceniących sobie ekonomiczny i ekologiczny styl życia. Dla przedsiębiorców i klientów indywidualnych. Dla każdego, kto chce skorzystać z usług firmy renomowanej, sprawdzonej, polecanej przez klientów. Firmy z tradycjami.

RB: Jak oceniacie miniony rok?

MC: Miniony rok był dla naszej firmy dobrym czasem. Zamówień na nasze usługi nie brakowało, dlatego zwiększyliśmy zatrudnienie pracowników produkcyjnych. Przełożyło się to na większe zyski z działalności spółki. Jesteśmy dumni, jak firma się rozwija, a nasze działania skierowane są w kierunku dalszego rozwoju.

RB:  Jakie macie plany na przyszłość?

MC: Plany na przyszłość to oczywiście dalszy rozwój firmy, ciągłe podwyższanie standardu naszych usług oraz wprowadzanie nowych innowacyjnych rozwiązań budowlanych do naszej oferty. Stawiamy na odnawialne źródła energii oraz nowoczesne, energooszczędne rozwiązania w budownictwie. Jesteśmy przekonani, że taka strategia ma przyszłość.

Źródło: basmac.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz