Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Izoalfa płyta dociepleniowa z fugą Izodom Polska 2000

Firma Izodom 2000 Polska została założona w 1991 roku. Jest to przedsiębiorstwo z polskim kapitałem, które zajmuje się produkcją kształtek styropianowych dla budownictwa, specjalistycznych płyt dociepleniowych oraz innych elementów z tworzyw piankowych.

Izoalfa płyta dociepleniowa z fugą Izodom Polska 2000
Izoalfa płyta dociepleniowa z fugą Izodom Polska 2000 [Źródło: izodom2000polska.com]

Izodom 2000 Polska w swojej ofercie posiada specjalistyczne płyty dociepleniowe dla każdego rodzaju budownictwa, pozwalające na łatwe i skuteczne docieplenie budynku. Jednymi z nich są płyty dociepleniowe z fugą dostosowane do łatwego wykańczania płytkami klinkierowymi o wysokości 71mm.

Płyty Izodom 2000 dzięki specjalnemu wyprofilowaniu zewnętrznej powierzchni, wyposażonej w równoległe kilkumilimetrowe „listewki”, umożliwiają prosty i wygodny montaż płytek klinkierowych. Przyklejone płytki klinkierowe wykańczane są elastyczną fugą, dając tym samym elegancką i trwałą elewację budynku.

Płyty z fugą produkowane są z dwóch rodzajów surowca: EPS oraz cieplejszego nawet o 30% NEOPORU. Wykonane z nich płyty są odporne na korozję biologiczną, praktycznie nienasiąkliwe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Oba rodzaje surowców dostarczane są przez BASF, co gwarantuje ich wysoką jakość i doskonałe właściwości użytkowe.

Płyty dociepleniowe wykonywane są w specjalnych formach dzięki czemu można uzyskać powtarzalność wymiarów, a także gładką powierzchnię i jednolitą strukturę. To właśnie dzięki niej płyty IZOALFA nie trzeba ciąć gorącym drutem, a w miejscu cięcia nie zostają poszarpane brzegi. Płyty połączone są ze sobą przy pomocy obwodowych łączników typu “pióro i wpust”. Taki rodzaj połączeń między płytami pozwala zlikwidować mostki termiczne oraz uzyskać gładką i szczelną płaszczyznę wykonywanej izolacji.

Zalety płyt ociepleniowych to:

1. Doskonała izolacyjność
2. Nienasiąkliwa powierzchnia
3. Powtarzalne wymiary i kąty
4. Brak mostków termicznych
5. Obwodowe zamki “wpust i pióro”
6. Szybki montaż
7. Trwałość i prostota wykonania

Dzięki wykorzystaniu płyt dociepleniowych produkowanych przez Izodom 2000 Polska – wykonanie trwałej i szczelnej izolacji budynku jest proste i pozwala uzyskać estetyczny wygląd elewacji.

Źródło: izodom2000polska.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz