Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Co to jest mostek termiczny i jak można go rozwiązać ?

Izolacja termiczna – AT Termo Plus Mostek termiczny to jedno ze słabszych elementów w zewnętrznych i wewnętrznych powłokach domu (ściany, dachu lub podłodze). Zjawisko to występuje w miejscach, gdzie izolacja termiczna jest przerwana lub elementy izolacyjne nie łączą się bezspoinowo.

Co to jest mostek termiczny i jak można go rozwiązać ? [źródło: www.ecoairinnovation.com]
Co to jest mostek termiczny i jak można go rozwiązać ? [źródło: www.ecoairinnovation.com]

Mostek termiczny to nie tylko utrata ciepła, ale także wychłodzenie ciepłego powietrza wewnątrz domu w miejscu, gdzie styka się ono z tymi zimnymi powierzchniami. Powoduje to kondensację, która z kolei powoduje uciążliwe zapachy i pleśnienie. Mostki termiczne mogą występować w dowolnym miejscu ściany. Niektóre miejsca są bardziej podatne na ten problem.

Największą grupę mostków termicznych stanowią przerwy w izolacji. W tym przypadku odcinki izolacji nie łączą się prawidłowo lub izolacja została przebita przez słaby izolator, np. resztki cementu lub okolice okien. Mostkiem termicznym jest również brak izolacji, a błąd ten widoczny jest najczęściej w starszych domach.
Mniej znanym mostkiem termicznym jest stara stolarka zewnętrzna. Ramy tej stolarki nie posiadają przekładek termicznych, co umożliwia przenikanie zimna.

Problem taki występują nie tylko zimą, ale i latem.

W lecie jest odwrotnie, gdy ciepłe powietrze może wnikać do domu przez te “zimne mostki”. W gorące dni każdy stara się, aby w pomieszczeniach było przyjemnie i chłodno. Tam, gdzie ciepłe powietrze dostaje się do wnętrza domu, temperatura szybko wzrasta.

Co to jest mostek termiczny i jak można go rozwiązać ? [źródło: www.ecoairinnovation.com]
Co to jest mostek termiczny i jak można go rozwiązać ? [źródło: www.ecoairinnovation.com]

Jak wykryć mostki termiczne?

Wiele mostków termicznych nie jest widocznych gołym okiem. Wskazówkę może dać szybki test przeprowadzony ręką. Domowa metoda? Potrzyj dłonią ścianę, w której podejrzewasz mostek termiczny. Jeśli w danym miejscu wyczuwalna jest odczuwalna różnica temperatur, jest to mocny sygnał, że mamy do czynienia z mostkiem termicznym. Miejsca zawilgocenia lub kondensacji również mogą wskazywać na mostki termiczne.

 

 

Jak mogę wykryć straty energii w moim domu?

Każdy chce zaizolować swój dom, ale nie zawsze łatwo jest wiedzieć, od czego zacząć. Utrata ciepła w domu jest zazwyczaj niewidoczna gołym okiem. Jest jednak pewna technologia, która może w tym pomóc: termowizja w podczerwieni. W przeszłości termowizja była trudna i kosztowna, ale teraz jest bardziej dostępna dzięki tanim opcjom przenośnym.

Termowizja Defektu – sieć ekspertów na terenie całego kraju. Nie wiesz, co może być przyczyną „zimnych mostków”? Koniecznie zwróć się o pomoc do architekta, wykonawcy lub specjalistycznej firmy, która dokładnie zbada Twój dom. Specjaliści z www.termowizjadefektu.pl wykonają to za pomocą termowizji w podczerwieni i zidentyfikują problem.

 

Jak to działa?

Zasada działania termowizji na podczerwień w dużym uproszczeniu: specjalna kamera służy do robienia zdjęć powierzchni. Ale zamiast ładnego zdjęcia otrzymujemy obraz w sztucznych kolorach, który pokazuje temperaturę fotografowanej powierzchni:

  • im bardziej czerwony kolor, tym gorętsza jest powierzchnia
  • im bardziej niebieski kolor, tym zimniejsza jest powierzchnia.
Co to jest mostek termiczny i jak można go rozwiązać ? [źródło: www.ecoairinnovation.com]
Co to jest mostek termiczny i jak można go rozwiązać ? [źródło: www.ecoairinnovation.com]

AT Termo Plus – powłoka termoizolacyjna

Zapobiega i rozwiązuje problemy z wilgocią i pleśnią w Twoim domu poprzez permanentne pozbycie się mostków termicznych. Po identyfikacji problemu musimy wybrać środek odpowiedni do izolacji termicznej.

AT Termo Plus to materiał zmniejszający straty ciepła wynikający z mostków termicznych. Struktura termiczna powłoki utrzymuje ciągłość izolacji w miejscach, gdzie połączenia przechodzą przez przegrodę termiczną. Dodatkowo, powłoka AT Termo Plus utrzymuje temperaturę powierzchni wewnętrznych materiałów, co pozwala uniknąć ryzyka kondensacji w przegrodzie zewnętrznej budynku.

Dodatkowo redukuje nadmierne zużycie energii poprzez osiągnięcie efektywności energetycznej. Co oznacza po prostu zużywanie mniejszej ilości energii — czyli eliminowanie marnotrawstwa energii. Efektywność energetyczna przynosi wiele korzyści m.in. zmniejszenie zapotrzebowania na energię oraz obniżenie kosztów na poziomie gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. W celu zmniejszenia zużycia energii i kosztów. Mogą one obejmować małe kroki, takie jak wybór żarówek LED i energooszczędnych urządzeń, lub takie jak modernizacja izolacji.

 

Optymalizacja charakterystyki energetycznej.

AT Termo Plus pomaga zmniejszyć zapotrzebowanie budynku na energię poprzez zminimalizowanie przepływu ciepła przez przegrody zewnętrzne budynku. Zwiększa to efektywną wartość oporu i ucieczki ciepła ze ścian i dachów.
AT Termo Plus posiada bardzo dobrą wartość oporu cieplnego, czyli przez przegrodę przepływa mniej ciepła przy tej samej różnicy temperatur. Należy mieć na uwadze, że im wyższa wartość oporu cieplnego, tym lepsze właściwości izolacyjne materiału.

Co jest również bardzo istotne powłoka jest paroprzepuszczalna dzięki czemu z łatwością „wyciąga” wilgoć ze ścian nie dając szansy pleśnią i grzybom na stworzenie warunków do rozwoju.

Jeśli potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu problemu w gospodarstwie domowym lub przedsiębiorstwie:

Po więcej informacji zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

  źródło:  www.ecoairinnovation.com

www.jakusunacplesn.pl

ECO AIR INNOVATION SP. Z O.O.
Centrala Warszawa
ul. Oś Królewska 18
02-972 Warszawa
+48 888 777 483

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz