Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Czujnik ruchu – mała rzecz, która dotrzyma Ci kroku

W ostatnich tygodniach seria SALUS Smart Home marki SALUS Controls wzbogaciła się o kolejne produkty. Mowa tu o długo wyczekiwanym przez instalatorów i użytkowników czujniku ruchu (MS600).

Czujnik ruchu – mała rzecz, która dotrzyma Ci kroku
Czujnik ruchu – mała rzecz, która dotrzyma Ci kroku [Źródło: salus-smarthome.pl]

Dlaczego czujnik ruchu uzupełnia salusowe reguły OneTouch, a przez to zwiększa użyteczność całego systemu SALUS Smart Home? W czym charging dock ułatwi Ci codzienne korzystanie z wybranych modeli regulatorów? Odpowiedzi poniżej.

W połączeniu z regułami OneTouch MS600 może współpracować z innymi urządzeniami SALUS Smart Home, takimi jak: SR600, SPE600, RS600. W zestawieniu z inteligentną wtyczką (SPE600) lub przekaźnikiem (SR600) detektor ten umożliwia włączanie lub wyłączanie oświetlenia w następstwie wykrycia ruchu. Z pozoru jest to oczywista funkcja tego typu urządzenia, jednak przy tworzeniu scenariuszy pracy domowych sprzętów, pozwala na znacznie lepsze spersonalizowanie Twojej automatyki budynkowej.

A wszystko dlatego, że ruch jest czynnikiem, który może wyzwolić wiele akcji w inteligentnym domu. Nawet najprostsze zależności w dużym stopniu podnoszą komfort mieszkańców, np. gdy wychodzisz z kuchni, mając ręce pełne przekąsek lub naczyń, nie musisz się martwić o zgaszenie światła. Gdy czujnik nie wykryje ruchu – zgasi światło za Ciebie.

W układaniu dopasowanych do stylu życia reguł OneTouch ogranicza Cię tylko pomysłowość i wyobraźnia, a wykorzystując dodatkowo nasz czujnik ruchu, zwiększysz swój komfort, jak również bezpieczeństwo i kontrolę nad domem.

Jakie przykładowe zależności (reguły OneTouch) możesz zbudować?

1. W chwili pojawiania się domownika w pomieszczeniu (np. kuchnia, korytarz) włączają się światła, a po jego wyjściu z pomieszczenia – światła gasną.
2. Z chwilą wykrycia ruchu/intruza (np. w garażu) – światła się zapalają, a Ty otrzymujesz powiadomienie SMS o zdarzeniu
3. Po wykryciu ruchu, pracujący w systemie czujnik może spowodować uruchomienie pompy cyrkulacyjnej CWU – pozwoli skorzystać z ciepłej wody.
4. Samym wejściem do mieszkania spowodujesz, że zapalą się światła, otworzą/zamkną rolety, temperatura wzrośnie.

Źródło: salus-smarthome.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz