.
Reklama
https://powermeetings.eu/
.

Z kim PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem w Rzeszowie?

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Rzeszowie z Grupy PGE po raz trzeci wzięła udział w programie „Dzielimy się ciepłem”. Jego celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego

Z kim PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem w Rzeszowie? [źródło: pgeenergiaciepla.pl]
Z kim PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem w Rzeszowie? [źródło: pgeenergiaciepla.pl]

W tego rocznej edycji beneficjentami programu zostali:

  • Fundacja Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci oraz
  • Placówka Wsparcia Dziennego „PRZYSTAŃ”, znajdująca się w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Otrzymali oni łącznie czeki na łączną kwotę 30 tys. zł.
Reklama
oknonet.pl

Rzeszowska elektrociepłownia jest największym w mieście producentem ciepła i energii elektrycznej. Dostrzegamy i angażujemy się w problemy lokalnych mieszkańców. Przekazana pomoc finansowa  pomoże w obniżeniu opłat za ogrzewanie i korzystanie z ciepłej wody użytkowej podmiotom będącym w trudnej sytuacji materialnej. Udział w programie „Dzielimy się ciepłem” już po raz trzeci umożliwił nam wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego  – powiedział Paweł Majewski, dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Rzeszowie.

 

W imieniu Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci serdecznie dziękujemy za przekazane wsparcie. Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i życzliwość wobec małych Pacjentów Hospicjum. Wierzymy, że w przyszłości zaowocują one wrażliwością oraz zrozumieniem wobec najbardziej potrzebujących – powiedział Rafał Ciupiński, Prezes Zarządu Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

 

Gmina Miasto Rzeszów otrzymała darowiznę od Fundacji PGE. Kwota zostanie przeznaczona dla podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego „PRZYSTAŃ”. W imieniu swoim, pracowników i dzieci serdecznie dziękuję za otrzymane wsparcie finansowe i cieszymy się, że darowizna trafiła do naszej jednostki – powiedziała Irena Marszałek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Celem programu “Dzielimy się ciepłem” jest wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Jest on skierowany do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.

Już od 2019 r. lokalne programy pomocowe prowadzone są w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”. W 2020 r. w ramach programu PGE Energia Ciepła wsparła 29 organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego i niosących pomoc potrzebującym na łączną kwotę 427 tys. zł. Z kolei w 2019 r. dla potrzebujących przekazano kwotę 300 tys. zł.

źródło: pgeenergiaciepla.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz