Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Współpraca energetyczna państw należących do Inicjatywy Trójmorza na Kongresie 590

Głównym tematem wystąpienia minister klimatu i środowiska Anny Moskwy na Kongresie590 była Współpraca energetyczna państw należących do Inicjatywy Trójmorza. Wydarzenie to odbyło się 23 czerwca 2022 roku w Nadarzynie.

Współpraca energetyczna państw należących do Inicjatywy Trójmorza na Kongresie 590 [źródło: www.gov.pl]
Współpraca energetyczna państw należących do Inicjatywy Trójmorza na Kongresie 590 [źródło: www.gov.pl]

Od początku w polityce energetycznej Polski kierunek Północ-Południe był kluczowy. To, co łączy Trójmorze, to wspólne infrastruktury energetyczne. Polska jest sercem współpracy energetycznej Inicjatywy Trójmorza – podkreśliła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

 

Rozmawiamy z Ukrainą o kolejnych potencjalnych połączeniach gazowych, rozmawiamy również z innymi sąsiadami — ze Słowacją i Czechami. Współpraca energetyczna jest istotnym elementem Inicjatywy Trójmorza. Wojna prowadzona przez Putina pokazała wszystkim, jak ważnym narzędziem stają się surowce energetyczne – przypomniała.

 

Z ust Minister Anna Moskwa padły również zapewnienia, że Polska podejmie działania na rzecz przyłączenia Ukrainy do Inicjatywy Trójmorza.

Będziemy wykonywać wysiłki dyplomatyczne, by Ukraina dołączyła do Trójmorza. Rozmawiamy z Ukrainą o kolejnych potencjalnych połączeniach gazowych – zapowiedziała.

 

Mając świadomość znaczenia projektów dywersyfikacyjnych dla rynku krajowego i regionalnego, Polska od wielu lat inwestuje w infrastrukturę gazową. Dbamy o bezpieczeństwo energetyczne, rozbudowujemy infrastrukturę gazową. Jesteśmy otwarci na możliwość zlokalizowania drugiego statku FSRU – mówiła.

źródło: www.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz