.
Reklama
targikielce.pl/
.

Więcej niż sprzedaż – działania edukacyjne FIBARO i Nice

W ostatnich latach systemy automatyki budynkowej cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród instalatorów, elektrotechników i innych specjalistów z branży, ale także uczniów szkół zawodowych, techników i studentów kierunków technicznych. Młodzi ludzie upatrują w tej dziedzinie szansy na pracę w dobrym, przyszłościowym zawodzie. Systemy inteligentnego domu są też dla nich interesujące pod względem ekologicznym – oszczędzania energii i zarządzania nią w zrównoważony sposób – co wpisuje się w aktualne trendy

Więcej niż sprzedaż – działania edukacyjne FIBARO i Nice [źródło: www.fibaro.pl]
Więcej niż sprzedaż – działania edukacyjne FIBARO i Nice [źródło: www.fibaro.pl]

FIBARO marka będąca częścią firmy Nice – globalnego lidera sektora Smart Home, Security, Home and Building Automation, skutecznie dzieli się wiedzą podejmując liczne działania edukacyjne i umożliwiając młodzieży rozwój w tym kierunku.

Reklama
oknonet.pl

 

W ciągu kilku ostatnich miesięcy eksperci-praktycy przeprowadzali szkolenia w kilku szkołach średnich, w klasach technicznych. Dzięki tego typu spotkaniom uczestnicy dowiadywali się czym jest Smart Home, w jaki sposób ułatwia życie mieszkańców domu i jak pomaga zabezpieczyć nieruchomość. Pozwala to dostrzec również komercyjne możliwości jakie daje ta dziedzina wchodzącym na rynek pracy młodym ludziom” – mówi Adam Krużyński – Prezes Zarządu FIBAR Group i Dyrektor Zarządzający Nice Polska.

 

Dla Nice i FIBARO, możliwość pokazania naszych produktów, a szczególnie promowanie rozwiązań z zakresu Smart Home wśród młodych ludzi, dopiero wchodzących w dorosłe życie, jest bardzo ważna. W ten sposób możemy zademonstrować nowoczesne rozwiązania, które być może będą mieli okazję wykorzystać w dorosłym życiu. Dla tych młodych ludzi jest to z kolei świetna okazja, aby zdobyć nową, praktyczną i przydatną wiedzę – kontynuuje Krużyński.

 

Automatyka budynkowa to temat, który rozwija wyobraźnię, uczy przestrzennego myślenia, kształtuje poszukiwanie logicznych odpowiedzi i podejmowanie decyzji. Jest to też nauka transdyscyplinarna, która zawiera w sobie wiedzę z wielu dziedzin – między innymi informatyki, mechatroniki, elektrotechniki i automatyki. To jednak nie tylko nauki ścisłe. Uczniowie uczą się komunikacji z klientem, odczytywania zmieniających się potrzeb użytkowników i dostosowywania do nich usług. Umiejętności miękkie, choć równie ważne, często są pomijane w tradycyjnym szkolnictwie technicznym.

Studenci uczelni wyższych również w montażu inteligentnego domu widzą zawód przyszłości.

Więcej niż sprzedaż – działania edukacyjne FIBARO i Nice [źródło: www.fibaro.pl]
Więcej niż sprzedaż – działania edukacyjne FIBARO i Nice [źródło: www.fibaro.pl]

FIBARO rozpoczęło właśnie współpracę z Politechniką Poznańską. Tam, na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki, z inicjatywy studentów powstają stanowiska dydaktyczne obejmujące produkty FIBARO, dzięki którym studenci mogą poznać bliżej sposób ich funkcjonowania oraz w praktyce ćwiczyć podłączanie wybranych elementów do wspólnego układu. W maju przeprowadzimy również certyfikowane szkolenia dla studentów, w tym uczestników koła naukowego, które pozwolą zrobić im pierwszy krok w kierunku pracy
w branży smart home – mówi Wojciech Jankowski, dyrektor marketingu FIBARO.

 

Usługi inteligentnego domu stały się też przedmiotem rozważań studentów studiów podyplomowych z zakresu projektowania usług SWPS w Poznaniu. Praca dyplomowa zespołu obejmuje projekt sklepu internetowego, który pozwoli na zakup usług smart home bez wychodzenia z domu z pełną obsługą posprzedażową.

 

 

FIBARO planuje kontynuować działania edukacyjne w drugiej połowie roku.

Również Nice Polska rozpoczęła pracę nad własnym projektem edukacyjnym. Pierwszym działaniem było przekazanie do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu siłownika do bramy przesuwnej. Dzięki temu uczniowie zapoznają się z zasadami działania oraz konfiguracji napędów.

 

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu otrzymali napęd jako pomoc dydaktyczną na zajęcia praktyczne. Jest nam niezmiernie miło, że nasza placówka może współpracować z firmą Nice Polska, która jest jego producentem oraz liderem rynkowym w segmencie automatyki dla domu i przemysłu. Uczniowie mogą poznawać w praktyce zasady funkcjonowania, montażu i konfiguracji napędu w wersji podstawowej oraz zaawansowanej do bram przesuwnych, a także nauczyć się konserwacji oraz doboru urządzeń do wymagań klienta  – mówi Dyrektor CKZiU Marcin Szymczak.

 

Nice Polska zaprasza do kontaktu inne placówki edukacyjne w Polsce, które zainteresowane są podjęcie podobnej współpracy.

 

źródło: www.fibaro.com

FIBAR GROUP S.A.
ul. Serdeczna 3
62-081 Wysogotowo
[email protected]
+48 722 030 880
www.fibaro.com

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz