Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

„Warsaw Climate Talks”: Polska polityka klimatyczna będzie przyspieszać

„Cele klimatyczne, przyjęte na poziomie europejskim, są też polskimi celami i palącą koniecznością. Tylko współpracując jesteśmy w stanie je osiągnąć” – podkreśliła wiceministra klimatu i środowiska Urszula Zielińska podczas spotkania „Warsaw Climate Talks”.

„Warsaw Climate Talks”: Polska polityka klimatyczna będzie przyspieszać
„Warsaw Climate Talks”: Polska polityka klimatyczna będzie przyspieszać

Najważniejsze informacje

  • Tylko działając wspólnie, Polska, Niemcy i cała Europa mogą sprostać kryzysom i wyzwaniom dot. transformacji i bezpieczeństwa energetycznego.
  • Zmiany klimatu mają coraz większy wpływ m.in. na niekontrolowany wzrost cen żywności i migrację ludności.
  • Polska polityka klimatyczna będzie przyspieszać.
  • Wydarzenie, które odbyło się 11 czerwca 2024 r., zorganizowane przez ambasadę Niemiec w Polsce oraz Instytut Reform było poświęcone współpracy na rzecz walki ze zmianami klimatu.

Jak zaznaczyła wiceministra Urszula Zielińska, tylko działając wspólnie, Polska, Niemcy i cała Europa mogą sprostać kryzysom, które się kumulują i tworzą coraz trudniejsze wyzwania dot. transformacji klimatycznej, bezpieczeństwa energetycznego czy europejskiej konkurencyjności.

Rekordowe temperatury to zjawisko powodujące straty, w tym najbardziej kosztowne, w życiu ludzkim. Zmiany klimatu mają coraz większy wpływ m.in. na niekontrolowany wzrost cen żywności i migrację ludności – powiedziała.

Te kwestie stały się narzędziem w rękach reżimów, które próbują tę naszą europejską jedność podważyć i osłabić. Ale to im się nie uda – dodała.

Wiceministra zwróciła uwagę, że mimo że Polska i Niemcy są na różnych etapach transformacji energetycznej, to wyzwania i plany mamy zbieżne.

Polska polityka klimatyczna będzie przyspieszać w najbliższych miesiącach. Cele, które przyjęliśmy na poziomie europejskim, są też polskimi celami i palącą koniecznością. Tylko współpracując jesteśmy w stanie je osiągnąć – podkreśliła.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz