.
Reklama
oknonet.pl
.

W Kutnie powstaje magazyn wysokiego składowania dla Katoen Natie.

Rynek budownictwa przemysłowego nie zwalnia tempa, a region Polski Centralnej może chwalić się kolejnymi inwestycjami.

W Kutnie powstaje magazyn wysokiego składowania dla Katoen Natie. [źródło: www.commercion.pl]
W Kutnie powstaje magazyn wysokiego składowania dla Katoen Natie. [źródło: www.commercion.pl]

W Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozpoczęła się rozbudowa centrum logistycznego Katoen Natie, belgijskiej firmy specjalizującej się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań logistycznych. Generalnym wykonawcą obiektu jest Commercecon.

Reklama
oknonet.pl

Rozbudowa centrum logistycznego Katoen Natie

Właśnie ruszyła w Kutnie z budową magazynu wysokiego składowania dla Katoen Natie, globalnego operatora logistycznego specjalizującego się w dostarczaniu szytych na miarę rozwiązań dla odbiorców z przemysłu petrochemicznego. Budynek będzie miał wysokość 15,5 metra, a jego całkowita powierzchnia sięgnie 10,5 tys. mkw.

Obiekt powstaje w formule built-to-suit, dzięki czemu od samego początku mamy możliwość kształtowania powierzchni magazynowej pod przyszłe potrzeby Klienta. Dla zwiększenia efektywności przepływu towarów, hala będzie posiadała 10 doków rozładunkowych. Połączymy ją z istniejącymi już obiektami należącymi do operatora siecią dróg wewnętrznych, a w ramach generalnego wykonawstwa zagospodarujemy także teren wokół niej –  informuje Robert Knap, Kierownik Budowy w Commercecon.

Ciągły rozwój, nowe potrzeby

Budowane centrum logistyczne to kolejna inwestycja belgijskiej firmy w Kutnie. W 2020 roku przejęła kompleks logistyczny Nijhof-Wassink o powierzchni 40 tys. mkw. oraz farmę silosów, a następnie rozpoczęła proces rozbudowy istniejącej infrastruktury stawiając baterie dodatkowych 42 silosów. Nowy magazyn wysokiego składowania jest potwierdzeniem wcześniejszych zapowiedzi Inwestora o dalszym rozwoju działalności w centrum Polski.

Katoen Natie konsekwentnie realizuje strategię rozwoju w Europie Centralnej i Wschodniej wychodząc naprzeciw potrzebom swoich kluczowych klientów. Stały i dynamiczny wzrost gospodarczy Polski oraz regionu, położenie geograficzne Kutna oraz lokalna infrastruktura skłoniły grupę Katoen Natie do dalszych inwestycji. Mamy nakreślony ambitny plan rozwoju na kolejne lata, który mamy nadzieję systematycznie realizować – mówi Łukasz Kacprzak, Dyrektor Zarządzający Katoen Natie Polska.

Kutno – ważny punkt na mapie inwestycyjnej Centralnej Polski

Tereny inwestycyjne w Kutnie od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów z całego świata. Poza lokalizacją i dostępnością komunikacyjną, wyróżniamy się także dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Możliwość skorzystania z usług jednego z dwóch operatorów energetycznych czy też gazowych nie jest czymś powszechnym w wielu strefach przemysłowych. Nowe inwestycje, to nowe, coraz ciekawsze miejsca pracy, które stają się magnesem przyciągającym nowych mieszkańców  – odpowiada Zbigniew Burzyński, Prezydent Kutna.

źródło: www.commercion.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz