Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Sungrow wyróżnione w rankingu Fortune Future 50!

Firma Sungrow zajęła 12. miejsce w prestiżowym rankingu Fortune Future 50 za rok 2023. Jest to kolejny dowód na to, że przedsiębiorstwo odgrywa kluczową rolę w branży energii odnawialnej.

Sungrow wyróżnione w rankingu Fortune Future 50!
Sungrow wyróżnione w rankingu Fortune Future 50!

Sungrow, wiodący dostawca inwerterów i systemów magazynowania energii, zajął 12. miejsce na liście Fortune Future 50 na rok 2023. Jest to prestiżowy ranking 50 spółek, które wykazują się największym potencjałem długoterminowego wzrostu. Kandydaci do tego miana są wybierani spośród 1700 największych spółek publicznych na świecie. W tegorocznej edycji Fortune Future 50 firma Sungrow uplasowała się obok innych renomowanych przedsiębiorstw, takich jak Spotify, Lululemon, DocuSign i Pinterest.

Czym jest ranking Fortune Future 50?

Magazyn Fortune we współpracy z Boston Consulting Group (BCG) od 2017 roku tworzy ranking Fortune Future 50. Do stworzenia tego zestawienia BCG Henderson Institute użył wskaźnika “witalności”. Ranking opiera się o odgórną, rynkową ocenę potencjału wzrostu firmy, ale również o oddolną analizę możliwości osiągnięcia przez dane przedsiębiorstwo zamierzonych wyników finansowych. Wspomniana analiza polega na wskaźnikach finansowych oraz niefinansowych. Można do nich zaliczyć długoterminową orientację strategiczną, rodzaj użytej technologii, inwestycje przeprowadzone przez firmę, a także pracowników i całą strukturę przedsiębiorstwa.

Kolejny sukces na koncie Sungrow

Świetne wyniki w rankingu to kolejny dowód na to, jak dynamicznie rozwija się firma Sungrow. Posiadając 26-letnie doświadczenie w branży energii odnawialnej, Sungrow dominuje zarówno na rynku falowników fotowoltaicznych, jak i na rynku magazynowania energii. Organizacja S&P Commodity Insights szacuje, że firma Sungrow była w 2022 roku światowym numerem jeden jeśli chodzi o dostawę inwerterów fotowoltaicznych. Wtedy to firma dostarczyła na rynek falowniki o łącznej mocy aż 77 GW. Inne analizy wymieniają Sungrow wśród firm o największym udziale na rynku magazynowania energii. W ostatnim czasie przedsiębiorstwo wzięło także udział w konferencji COP28. Wtedy to firma przedstawiła swoje działania na rzecz globalnej transformacji energetycznej, która jest realizowana dzięki technicznym innowacjom wprowadzonym przez Sungrow na rynek.

Przedsiębiorstwa wyróżnione w Fortune Future 50 pokazują, że pomimo zawirowań geopolitycznych wzorce długoterminowego wzrostu pozostają względnie stabilne. Ranking jasno podkreśla, że odnawialne źródła energii stanowią czynnik kluczowy do zrównoważonego i długoterminowego rozwoju każdego przedsiębiorstwa. To właśnie firma Sungrow odgrywa znamienitą rolę w realizacji tych założeń.

 

Źródło: pl.sungrowpower.com

Sungrow
Senatorska 2,
00-075 Warszawa
tel. +48 221530484
pl.sungrowpower.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz