Reklama
https://homecomfort.com.pl/

SolarEdge z ofertą bezpiecznych rozwiązań energetycznych na targach ENEX 2023

W dniach 8-9 marca 2023 r. firma SolarEdge Technologies wystawi się na targach ENEX 2023, gdzie zaprezentuje komercyjne rozwiązania fotowoltaiczne oraz system inteligentnego zarządzania energią "SolarEdge Home".

SolarEdge z ofertą bezpiecznych rozwiązań energetycznych dla rynku komercyjnego i mieszkaniowego na targach ENEX 2023
SolarEdge z ofertą bezpiecznych rozwiązań energetycznych dla rynku komercyjnego i mieszkaniowego na targach ENEX 2023

Komercyjne technologie energetyczne stanowią ważny i stale rozwijany obszar działalności SolarEdge. Odwiedzający targi ENEX będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami, które jeszcze bardziej zwiększają bezpieczeństwo w komercyjnych instalacjach PV. SolarEdge zaprezentuje kolejną generację optymalizatorów mocy serii S, wzbogaconą o pierwszą w branży technologię SolarEdge Sense Connect. Dzięki czujnikom termicznym, które monitorują i reagują na nieprawidłowe przegrzanie złączy, dzięki czemu – zamiast tylko wykrywać wystąpienie łuku elektrycznego (ciągłego wyładowania elektrycznego) – można również pomóc mu zapobiec.

Technologia SolarEdge Sense Connect umożliwia zatrzymanie przepływu energii przed wystąpieniem łuku elektrycznego. Dzięki widoczności na poziomie modułu, operatorzy i konserwatorzy (O&M) są ostrzegani o lokalizacji wadliwego złącza, a to oznacza, że naprawy mogą być przeprowadzane łatwo i szybko. Pomaga to zmaksymalizować bezpieczeństwo systemu, czas pracy i zmniejszyć koszty O&M.

Michał Marona (country manager SolarEdge Polska) i Mariusz Potocki (commercial sales manager SolarEdge Polska) opowiedzą o bezpieczeństwie komercyjnych instalacji PV i roli optymalizatorów mocy serii S w tym zakresie. Wykład odbędzie się 9 marca podczas Forum Solar+, konferencji dedykowanej branży PV odbywającej się w trakcie targów ENEX.

Obserwujemy ogromne zainteresowanie fotowoltaiką nie tylko wśród właścicieli domów jednorodzinnych, ale również przedsiębiorstw. Firmom zależy na znalezieniu systemu, który pomoże zapewnić bezpieczną pracę instalacji fotowoltaicznej. Targi ENEX są do tego idealną okazją. Z przyjemnością zaprezentujemy wszystkim zainteresowanym nasze rozwiązania, które charakteryzują się wielowarstwową technologią bezpieczeństwa i łatwością montażu – mówi Michał Marona, Country Manager firmy ENEX  – mówi Michał Marona, Country Manager w SolarEdge Poland.

Kolejną technologią prezentowaną na targach będzie SolarEdge Home, inteligentny ekosystem energetyczny, który pozwala klientom przejąć kontrolę nad swoją energią. SolarEdge Home to kompleksowe rozwiązanie pozwalające zmaksymalizować korzyści z produkcji własnej, czystej, darmowej i niezawodnej energii generowanej przez fotowoltaikę. SolarEdge Home optymalizuje produkcję energii słonecznej, przechowywanie w akumulatorach i zużycie w obrębie domu, aby zminimalizować koszty energii elektrycznej.

Stoisko SolarEdge na targach ENEX to nie tylko dobra okazja do zapoznania się z kompleksową ofertą inwestycji w system fotowoltaiczny, ale także szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród – dronów. Na odwiedzających stoisko SolarEdge Home czeka quiz wiedzy o bezpieczeństwie, a dla instalatorów zaplanowano konkurs na żywo. Ich zadaniem będzie zaprojektowanie w dziesięć minut instalacji fotowoltaicznej w bezpłatnym narzędziu projektowym SolarEdge Designer. Zwycięży projekt, który będzie najbardziej zbliżony do wymagań konkursowych.

Odwiedzający targi będą mogli spotkać się z SolarEdge w hali E.

Źródło: solaredge.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz