Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

SEF Poland 2022

W 2022 roku rozwój energetyki odnawialnej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej będzie determinowany przez takie główne trendy jak rosnące zainteresowanie czystymi technologiami nowej generacji, nowe modele biznesowe w obszarze energetyki słonecznej, zmiany w łańcuchach dostaw, rozwój infrastruktury i gospodarka okrężna(circular economy).

SEF Poland 2022
SEF Poland 2022

 

Reklama
oknonet.pl

Według prognozy IB Centre, w 2022 roku inwestycje w projekty magazynowania energii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wzrosną o 40% – do 560 mln euro. Jednocześnie inwestycje w infrastrukturę energetyczną wzrosną o 40-45%, do 900-950 mln euro

W szczególności do 2030 r. polski operator systemu przesyłowego (transmission system operator) Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) planuje zainwestować ok. 4,5 mld zł (ok. 1 mld euro) w przygotowanie sieci na przyjęcie energii elektrycznej z przyszłych morskich farm wiatrowych budowanych na Morzu Bałtyckim.

Projekty dotyczące energii słonecznej i wiatrowej w połączeniu z systemami magazynowania energii stworzą podstawę dla nowych zrównoważonych modeli biznesowych i nowej fazy wzrostu inwestycji w branży energii odnawialnej.

Zielony wodór((green hydrogen) stanie się dominującą technologią nowej generacji w 2022 r., która będzie potężnym motorem napędowym dla całej branży energii odnawialnej.

Kolejnym definiującym trendem w branży będzie wzrost lokalnej produkcji urządzeń i komponentów. W związku z pandemią i sprzecznościami handlowymi wiele europejskich firm boryka się z poważnymi problemami w dostawach produktów z krajów azjatyckich, w szczególności z Chin. Problem ten stał się potężnym katalizatorem dywersyfikacji dostaw i rozwoju lokalnego przemysłu. Przewiduje się, że w 2022 r. w regionie Europy Środkowo-Wschodniej łączne inwestycje w rozwój lokalnych przedsiębiorstw mogą przekroczyć 270 mln euro.

W związku z tym, że termin ważności wiele wcześniej zainstalowanych elektrowni słonecznych zbliża się do końca w 2022 roku, większość firm skupia się na strategiach end-of-life (EoL) lub circular economy w odniesieniu do produktów i materiałów związanych z energią odnawialną.
Według prognozy IB Centre do 2030 r. wycofane z eksploatacji moduły fotowoltaiczne będą stanowić 4,5 mln ton odpadów.
W tym okresie prawdopodobnie zostanie zgromadzone ponad 400 kiloton metrycznych (metric kilotons ) akumulatorów litowo-jonowych do recyklingu.
Na tych trendach będzie koncentrować się jedno z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie energii odnawialnej w Europie,SEF 2022 Poland, 15th International Sustainable Energy Forum and Trade Show, które odbędą się w dniach 14-15 lipca w Krakowie.

SEF 2022 Poland to dwudniowe profesjonalne wydarzenie dedykowane wszystkim segmentom energii odnawialnej w Polsce i w innych wschodzących rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Wydarzenie SEF 2022 Poland będzie reprezentowane przez międzynarodową publiczność liczącą ponad 400 uczestników, 30+ prelegentów i ponad 150 wystawców.
Międzynarodowi eksperci reprezentujący wybitny skład prelegentów SEF 2022 Poland podzielą się spostrzeżeniami na temat transformacji globalnego rynku energii, rozwoju rynków energii słonecznej i wiatrowej, rynku biomasy, energii wodorowej, systemów magazynowania energii, generacji rozproszonej, a także nowych modeli biznesowych, które w najbliższej przyszłości staną się dominujące w przemyśle.

W ósmym corocznym konkursie SEF AWARDS 2022 wyróżniamy doskonałość w rozwoju projektów i najlepsze produkty w dziedzinie energii odnawialnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Najlepsze branżowe projekty i produkty będąokreślone w 9 kategoriach:

  • Najlepszy projekt inwestycyjny w dziedzinie zrównoważonej energii
  • Najlepszy PV projekt
  • Najlepszy projekt w dziedzinie energii wiatrowej
  • Najlepszy projekt w dziedzinie bioenergii
  • Najlepszy projekt w dziedzinie systemów magazynowania energii
  • Najlepszy projekt w dziedzinie energetyki wodnej
  • Najlepszy projekt w dziedzinie energetyki wodorowej
  • Najlepszy rozwiązanie IT dla zrównoważonej energii

Organizatorem SEF 2022 Poland jest IB Center Inc, który już od ponad 15 lat realizuje najważniejsze wydarzenia biznesowe z zakresu innowacji energetycznych i ekologicznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Dołącz do społeczności ekspertów i liderów rynku zrównoważonej energii.

Badaj, spotykaj się, rób biznes w SEF.

Wybierz najlepszą opcję dla swojego udziału w SEF Poland 2022 na stronie: sefpoland.com

Zadzwoń do nas w sprawie uczestnictwa i partnerstwa pod numer +48 57 358 10 42 lub napisz na email [email protected]

Źródło: sefpoland.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz