Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/
Schneider Electric

Schneider Electric Innovation Summit. Firma ogłasza nowe współprace i innowacje

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji, podczas Innovation Summit w Paryżu, podkreślił potrzebę natychmiastowych działań i współpracy w celu przyspieszenia transformacji energetycznej oraz w odpowiedzi na kryzys klimatyczny.

Schneider Electric Innovation Summit. Firma ogłasza nowe współprace i innowacje
Schneider Electric Innovation Summit. Firma ogłasza nowe współprace i innowacje

W związku z rekordowym globalnym ociepleniem odnotowanym w 2023 r., wzywamy przemysł i firmy na całym świecie do zjednoczenia się w celu wprowadzenia znaczących zmian w walce z kryzysem klimatycznym. Istnieją technologie, które pozwalają radykalnie zmniejszyć emisje i połączyć postęp ze zrównoważonym rozwojem – mówi Peter Herweck, prezes Schneider Electric. – Tylko dzięki innowacjom i współpracy możemy odblokować nowe możliwości cyfryzacji, elektryfikacji i dekarbonizacji, które będą miały trwały wpływ na naszą codzienność. Razem możemy przekształcić ambicje w działania.

Herweck zwrócił się do uczestników Innovation Summit w Paryżu, wzywając globalnych liderów z różnych branż do przyspieszenia transformacji cyfrowej i wykorzystania technologii oraz partnerstwa do osiągnięcia celów w zakresie produktywności i zrównoważonego rozwoju.

Zainaugurowane w 2016 roku coroczne wydarzenie Innovation Summit wiąże się z prezentacją najnowszych technologii, rozwiązań i partnerstw firmy, które napędzają przyszłość automatyzacji, elektryfikacji i cyfryzacji. W tym roku konferencja odbyła się w Paryżu i zgromadziła klientów, partnerów i liderów branży.. Dwudniowy program objął sesje plenarne, okrągłe stoły, dogłębne analizy, networking i zwiedzanie hal wystawowych.

Nowe rozwiązania dla większego wpływu
Schneider Electric prezentuje nowe rozwiązania zaprojektowane, aby pomóc firmom w opracowaniu strategii cyfryzacji i dekarbonizacji ich działalności oraz przyspieszeniu realizacji zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Mowa tutaj o:

  • CONNECT: to kompleksowa platforma analityki przemysłowej, która integruje dane inżynieryjne i operacyjne w celu zapewnienia widoczności w całym ekosystemie. Łącząc klientów Schneider Electric, AVEVA, etap, RIB z innymi zewnętrznymi dostawcami oprogramowania, CONNECT wykorzystuje sztuczną inteligencję i technologię cyfrowego bliźniaka, aby umożliwić firmom uwolnienie wydajności i zrównoważony, odpowiedzialny wzrost.
  • Resi9 Energy Center: to zmodernizowany, kompaktowy inteligentny panel elektryczny dla domów, który integruje się z istniejącymi systemami, zapewniając bezpieczne dostawy i dystrybucję energii elektrycznej. Coraz więcej domów posiada dostęp do odnawianych źródeł energii, takich jak panele słoneczne, pojazdów elektrycznych oraz mikrosieci. W związku z tym coraz więcej właścicieli domów staje się prosumentami, a więc podmiotami zarówno produkującymi, jak i zużywającymi energię. Resi9 Energy Center płynnie integruje się z domowymi systemami zarządzania energią, umożliwiając kontrolę i dostosowywanie w celu optymalizacji i lepszego zarządzania energią w domu.
  • Rozszerzenie portfolio eMobility: Podczas gdy popularność pojazdów elektrycznych rośnie wykładniczo, tylko około połowa (51%) właścicieli elektryków na świecie posiada ładowarkę w domu czy garażu. Schneider Charge oferuje najnowocześniejsze rozwiązanie do ładowania w domu, które jest bezpieczne, opłacalne i proste w instalacji. Dla operatorów flot i punktów ładowania oprogramowanie EcoStruxure EV Advisor i stacje ładowania EVLink Pro DC 180 kW oferują najnowsze rozwiązania w zakresie ładowania i zarządzania pojazdami elektrycznymi (EV). Stacja szybkiego ładowania EVLink Pro DC maksymalizuje wydajność energetyczną przy jednoczesnej minimalizacji kosztów energii elektrycznej. Oprogramowanie EcoStruxure EV Advisor jako usługa pomaga poprawić niezawodność i wydajność punktów ładowania, zapewniając operatorom wgląd w efektywność ładowania, zużycie energii i wydajność operacyjną. W połączeniu oferuje klientom flotowym, zarządcom parkingów, budynków komercyjnych i mieszkalnych elastyczne, otwarte, kompleksowe rozwiązanie do ładowania pojazdów elektrycznych.

Współpraca na rzecz znaczących zmian
Partnerstwo i współpraca między branżami i łańcuchami dostaw będą niezbędne do rozwiązania kryzysu klimatycznego. Schneider Electric jednoczy liderów branży i łańcuchy wartości w celu przyspieszenia dekarbonizacji i zapewnienia zrównoważonego rozwoju poprzez:

  • Wpływ na zrównoważony rozwój: Sustainability Impact Award inicjatywa firmy Schneider Electric wyróżnia partnerów, klientów i dostawców, którzy działają na rzecz dekarbonizacji swojej i klientów. Prezentując sukcesy w zakresie redukcji emisji CO2, poprawy efektywności energetycznej i wdrażania technologii cyfrowych, firmy mogą uczyć się od siebie jak wywierać szerszy wpływ na otoczenie i wprowadzać dalsze innowacje.
  • Dekarbonizację łańcucha dostaw: Program Materialize, stanowiący rozszerzenie pakietu programów dekarbonizacji łańcucha dostaw firmy Schneider, ma na celu zjednoczenie wiodących firm zajmujących się zasobami krytycznymi i materiałami w celu wdrożenia strategii dekarbonizacji emisji zakresu 3 i ułatwienia przejścia na gospodarkę niskoemisyjną. Dostawcy mogą uczestniczyć w umowach zakupu energii odnawialnej (PPA) na skalę użytkową, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w globalnych łańcuchach wartości, które niejednokrotnie stanowią ponad 70% śladu węglowego firmy. Edwards, światowy lider rozwiązań próżniowych i redukcyjnych, dołącza do programu Catalyze firmy Schneider, który ma na celu dekarbonizację łańcuchów wartości półprzewodników.
  • Partnerstwa dla centrów danych: Nowa inicjatywa Schneider Electric i Digital Realty w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym opiera się na 20-letniej współpracy z ekspertami w dziedzinie centrów danych i ma pomóc Digital Realty w zmniejszeniu o 50-70% emisji dwutlenku węgla w urządzeniach niskiego i średniego napięcia oraz trójfazowych zasilaczach UPS w ciągu najbliższych 3-5 lat, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości e-odpadów i emisji zakresu 3. Ponadto współpraca Schneider Electric z firmą NVIDIA ma na celu optymalizację infrastruktury centrów danych i przyspieszenie postępów w dziedzinie wykorzystania sztucznej inteligencji oraz technologii cyfrowego bliźniaka.

Źródło: se.com

Schneider Electric
Anna Dąbkowska

Konstruktorska 12
02-673 Warszawa
[email protected]
www.se.com/pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz