Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Schneider Electric dołącza do Polskiego Stowarzyszenia ESG

Schneider Electric, lider w cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, a także od lat jedna z najbardziej zrównoważonych firm na świecie, dołączył do grona członków Polskiego Stowarzyszenia ESG, kluczowej organizacji zrzeszającej liderów zrównoważonego rozwoju i nadającej ton dyskusjom w tych istotnych kwestiach w Polsce.

Schneider Electric dołącza do Polskiego Stowarzyszenia ESG
Schneider Electric dołącza do Polskiego Stowarzyszenia ESG

Realizacja zobowiązań wobec społeczeństwa w zakresie celów zrównoważonego rozwoju, technologiczne sustainability, dekarbonizacja i wdrażanie narzędzi i usług cyfryzujących sektor energetyki to główne tematy, które rozpoczynają agendę działań coraz większej grupy przedsiębiorstw w Polsce. Jednocześnie, nierzadko odkładając na bok kwestie konkurencyjności, coraz częściej przedsiębiorstwa podejmują dialog na rzecz edukacji rynku w tym zakresie, dzieląc się wspólnie najlepszymi scenariuszami i dostosowując możliwości wdrażania poszczególnych rozwiązań na lokalnym rynku.

Działania te idą w parze ze zobowiązaniami na poziomie krajowym i regionalnym, w myśl których Polska musi dążyć do optymalizacji energetycznej i niwelowania śladu węglowego. Jest to także elementem misji Schneider Electric. Firma od lat wspiera największe przedsiębiorstwa na świecie w zmniejszeniu ich emisji dwutlenku węgla. Celem jest zmniejszenie wysokości emisji tych firm o połowę już do 2025 roku.

Cieszę się, że brzmiący tajemniczo dla niektórych osób akronim ESG jest nie tylko coraz bardziej czytelny, ale kolejne przedsiębiorstwa w Polsce wkładają ogromny wysiłek w realizację wynikających z niego zobowiązań. Tym bardziej cieszę się, że jako Schneider Electric dołączyliśmy do stowarzyszenia, które skupia liderów tego zagadnienia w naszym kraju. Stworzenie platformy dialogu i wymiany najlepszych praktyk to doskonały pierwszy krok, aby dotrzeć do jak największej liczby przedsiębiorstw i osób, które już teraz są zobowiązane do raportowania realizacji celów, albo będą zobowiązane w niedalekiej przyszłości, a teraz szukają wiedzy i poparcia co do podejmowanych inicjatyw – mówi Wojciech Świątek, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Schneider Electric.

Zrównoważony rozwój jest od wielu lat jednym z głównych fundamentów działalności Schneider Electric na całym świecie. Już w 2005 roku, w parze ze wsparciem gospodarek w zrównoważonym rozwoju i oszczędnościach w emisji CO2 na poziomie ponad 120 milionów ton, firma zaczęła monitorować swój wpływ na społeczeństwo i planetę, zapewniając przy tym dostęp do energii dla ok. 30 milionów ludzi na całym świecie. Co więcej, pod koniec 2022 roku Schneider Electric znalazł się na liście najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie w rankingu Corporate Knights 2023 Global 100 dwunasty rok z rzędu.

Jesteśmy zaszczyceni, że Schneider Electric – firma tak odpowiedzialnie podchodząca do tematów związanych ze zrównoważonym rozwojem, dołączyła do Polskiego Stowarzyszenia ESG. Łączą nas wspólne idee. Zależy nam na zmianach, jakie wprowadzamy wewnątrz naszych organizacji, ale też ogromną wagę przywiązujemy do szerzenia wiedzy i dzielenia się dobrymi praktykami. Jesteśmy największą organizacją ESG w Polsce, a naszą siłą są eksperci z różnych obszarów. Cieszymy się i jednocześnie jesteśmy dumni, że naszym Partnerem jest Schneider Electric, lider działający w jednym z najważniejszych sektorów dotyczącego ESG – podkreśla Joanna Dargiewicz-Rożek, członkini zarządu Polskiego Stowarzyszenia ESG.

 

Źródło: se.com

Schneider Electric
Anna Dąbkowska

Konstruktorska 12
02-673 Warszawa
[email protected]
www.se.com/pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz