.
Reklama
heiztechnik banner 311023
.

Ruszyła kolejna edycja kampanii edukacyjno — informacyjnej TOE

Ruszyła kolejna edycja kampanii edukacyjno — informacyjnej TOE [źródło: www.toe.pl]
Ruszyła kolejna edycja kampanii edukacyjno — informacyjnej TOE [źródło: www.toe.pl]

Towarzystwo Obrotu Energią jest organizatorem kampanii edukacyjno-informacyjnej, której celem jest:

  • propagowanie wiedzy o rynku energii elektrycznej i gazu poprzez działania edukacyjno-informacyjne,
  • budowanie konkurencyjnego rynku sprzedaży energii elektrycznej i gazu na podstawie zasady fair play,
  • podnoszenie świadomości wśród Klientów najbardziej narażonych na działania firm stosujących nieuczciwe praktyki rynkowe,
  • w poszczególnych edycjach również wskazanie firm stosujących Kodeks Dobrych Praktyk (wraz z Regulaminem jego stosowania) oraz posiadających Certyfikat TOE, które gwarantują Klientom przejrzyste i jasne zasady współpracy.
Reklama
oknonet.pl

Odbiorcami kampanii są wszystkie osoby fizyczne (gospodarstwa domowe), które mogą dotyczyć zagrożenia płynące z braku informacji odnośnie przysługujących im praw w zakresie podpisywania umów sprzedaży energii elektrycznej i gazu oraz bezpieczeństwa w sieci, oraz ekologii.

W ramach kampanii został przygotowany Poradnik Świadomego Klienta, w którym zostały przedstawione najważniejsze prawa przysługujące Klientom w momencie zawierania umowy sprzedaży energii elektrycznej.

Pierwsza edycja została uruchomiona w 2014 roku. Dzięki niej klienci dowiedzieli się, na co zwracać uwagę przy zawieraniu umów.

W kolejnych latach prowadzone były następne edycje programu. W roku 2015 wręczone zostały Certyfikaty Sprzedawcy Energii Towarzystwa Obrotu Energią pierwszym Spółkom, które przystąpiły do Kodeksu.

źródło: www.toe.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz