Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Rok 2024 należy do zrównoważonego rozwoju, czyli kilka słów o eko-planach marki Hydro

W obliczu rosnących wyzwań związanych ze zmianami klimatu, Hydro - światowy lider w dziedzinie produkcji aluminium, stawia na rewolucyjną, zieloną transformację. W 2024 roku firma ogłasza swoje ambitne plany dotyczące kolejnych działań mających na celu redukcję śladu węglowego i wchodzi w kluczowe partnerstwa w ramach First Movers Coalition. Ta inicjatywa nie tylko radykalnie zmienia podejście do produkcji, ale także wyznacza nowe standardy dla przemysłu na całym świecie.

Rok 2024 należy do zrównoważonego rozwoju, czyli kilka słów o eko-planach marki Hydro
Rok 2024 należy do zrównoważonego rozwoju, czyli kilka słów o eko-planach marki Hydro

Hydro przyjmuje holistyczne podejście do zrównoważonego rozwoju, koncentrując swoje działania na trzech kluczowych obszarach: odpowiedzialnej produkcji, ochronie środowiska naturalnego oraz społecznej odpowiedzialności. – Nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój wykracza poza zwykłe działania korporacyjne. To filozofia, która obejmuje każdy aspekt naszej działalności – mówi Piotr Wieliński, Dyrektor Zarządzający Hydro Extrusion Poland.

Zaangażowanie w odpowiedzialną produkcję

Sercem strategii Hydro jest odpowiedzialna produkcja rozumiana nie tylko jako minimalizacja negatywnego wpływu na środowisko, ale także jako aktywny wkład w rozwój zrównoważonych technologii. Firma intensywnie inwestuje w nowoczesne, ekologiczne rozwiązania, aby zredukować emisję CO2 na każdym etapie procesu produkcyjnego.

Stawiamy na najnowocześniejsze zdobycze techniki, aby nasza działalność była nie tylko wydajna, ale przede wszystkim przyjazna dla środowiska – podkreśla Piotr Wieliński, Dyrektor Zarządzający Hydro Extrusion Poland. – Koncentrujemy się na zwiększaniu udziału energii odnawialnej w swoich procesach produkcyjnych, co jest kluczowym elementem w dążeniu do osiągnięcia neutralności węglowej – dodaje.

Od budowy własnej farmy fotowoltaicznej, poprzez zakup najnowocześniejszych pras, aż po tworzenie stopów o niezwykle niskim wpływie na środowisko, Hydro udowadnia, że krok na eko-ścieżce prowadzi nie tylko do ochrony planety, ale buduje trwałą wartość dla klientów i społeczeństwa.

Odpowiedzialność i edukacja – klucz do zrównoważonej przyszłości

Społeczna odpowiedzialność musi być dziś rozumiana szeroko, obejmując nie tylko działania wewnętrzne firmy, ale także jej oddziaływanie na lokalne społeczności i całe środowisko biznesowe. – Nasze podejście do społecznej odpowiedzialności wykracza poza konwencjonalne programy CSR. Wspieramy projekty edukacyjne, które mają realny wpływ na poprawę jakości życia i świadomości ekologicznej – tłumaczy Robert Matkowski, Regionalny Kierownik Sprzedaży Hydro Extrusion Poland.

Firma prowadzi liczne programy szkoleniowe zarówno dla swoich pracowników, jak i dla społeczności lokalnych. Inicjatywy te skupiają się na podnoszeniu świadomości na temat zrównoważonego rozwoju, zmian klimatycznych i ochrony środowiska. Hydro współpracuje również z instytucjami edukacyjnymi w celu opracowania i wdrożenia programów nauczania, które promują zrównoważone praktyki i innowacyjne myślenie wśród młodych pokoleń.

Hydro i First Movers Coalition – przodownicy zmiany

Jednym z kluczowych aspektów strategii Hydro jest aktywne członkostwo w First Movers Coalition – innowacyjnej platformie, która skupia światowych liderów przemysłowych i technologicznych, dążących do przyspieszenia przejścia na zrównoważone źródła energii i procesy produkcyjne. Jako członek koalicji, Hydro współpracuje z innymi wiodącymi firmami, aby stymulować popyt na technologie o niskiej emisji węgla, co jest kluczowe dla osiągnięcia globalnych celów klimatycznych.

First Movers Coalition daje nam możliwość współtworzenia rynku dla innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań. Firma aktywnie uczestniczy w wymianie wiedzy i doświadczeń, co przyczynia się do rozwoju nowych technologii, które mają realny wpływ na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Ta współpraca przekłada się na konkretną zmianę, umożliwiając nam nie tylko realizację własnych celów zrównoważonego rozwoju, ale także przyczynia się do globalnego postępu w tej dziedzinie – mówi Robert Matkowski, Regionalny Kierownik Sprzedaży Hydro Extrusion Poland.

Śmiałe wizje przyszłości

Hydro stawia sobie ambitne cele, mające na celu przedefiniowanie branży aluminium i jej wpływu na środowisko. Firma inwestuje w badania i rozwój zaawansowanych technologii produkcji, które pozwolą na zwiększenie efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Ponadto, skupia się na rozwoju i wdrażaniu procesów recyklingu aluminium, które są kluczowe dla zwiększenia udziału aluminium o niskiej emisji w całkowitej produkcji.

Realizacja tych ambitnych założeń wymaga współpracy międzysektorowej i międzynarodowej. Hydro angażuje się w dialog i partnerstwo z innymi podmiotami branżowymi oraz naukowymi, aby wspólnie pracować nad rozwiązaniami sprzyjającymi zrównoważonemu rozwojowi.

Jesteśmy przekonani, że zrównoważony rozwój to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim szansa na innowacje i wzrost. Nasze zaangażowanie w roku 2024 jest wyrazem naszego długoterminowego zobowiązania do tworzenia lepszego jutra dla nas wszystkich – podsumowuje Ewelina Szarek-Stasiewicz, Dyrektor Sprzedaży w firmie Hydro Extrusion Poland.

Źródło: hydro.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz