Reklama
http://www.multitherma.com/

Ricom Energy-producent systemów kominowych

Ricom Energy jest jednym z czołowych producentów systemów kominowych, który zapewnia rozwiązania dla mieszkań, domów wielorodzinnych oraz instalacji przemysłowych.

Ricom Energy - producent systemów kominowych
Ricom Energy - producent systemów kominowych [Źródło: ricomenergy.pl]

Systemy produkowane są z wysokiej jakości materiałów – polipropylenu i stali nierdzewnej. Firma, stawiając na innowacyjność, dostarcza produkty nie tylko kompatybilne ze wszystkimi rodzajami kotłów grzewczych, ale także przyjazne środowisku naturalnemu.

Przedsiębiorstwo działa w trzech obszarach: technika grzewcza, systemy komercyjne, wspomaganie przemysłu. Systemy Ricom Energy są wykonane z wysokiej jakości polipropylenu. HIPOLEN P EH 71, stosowany w produktach Ricom, jest gatunkiem charakteryzującym się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła i nietoksycznością. Wykazuje się także doskonałą odpornością na rozpuszczalniki i korozję, a także niskim stopniem wchłaniania wilgoci. Zaprojektowano go specjalnie z myślą o rurach wymagających długotrwałego użytkowania. Dzięki swoim właściwościom znajduje zastosowanie w systemach odprowadzających spaliny z kondensacji, pracujących w wysokiej temperaturze i w warunkach nadciśnienia.

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie wyrobów budowlanych (CPR), kominy powinny być oznakowane znakiem CE, aby zagwarantować, że spełniają zasadnicze wymagania bezpieczeństwa i jakości. Konkretna norma, która nadaje oznaczenie CE, jest różna w zależności od rodzaju zastosowania, w którym komin musi pracować, oraz materiału jego wewnętrznej ściany. Produkty Ricom są zgodne z normą EN 14471 (w odniesieniu do kominów polipropylenowych) oraz w przypadku kominów ze stali nierdzewnej, z normą EN 1856-1.

Źródło: ricomenergy.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz