Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Ranking gmin dla złożonych deklaracji CEEB

Od 1 lipca 2021 roku funkcjonuje Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB), do której deklaracje muszą składać wszyscy właściciele i zarządcy budynków. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego uruchomił właśnie ranking gmin w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Ranking gmin dla złożonych deklaracji CEEB
Ranking gmin dla złożonych deklaracji CEEB

Baza danych w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków jest coraz bogatszym źródłem wiedzy na temat sytuacji związanej z niską emisją i zanieczyszczeniem środowiska. W bazie jest obecnie 1 039 209 złożonych deklaracji z informacją, czym ogrzewane są budynki w Polsce. Choć deklaracje składane są przez właścicieli i zarządców budynków, spory udział mają tutaj gminy, które starają się nagłaśniać nowy obowiązek w kampaniach informacyjnych.

Reklama
oknonet.pl

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego opublikował ranking gmin, w którym można zobaczyć, gdzie stosunek liczby złożonych deklaracji CEEB do liczby budynków jest największy, a gdzie najmniejszy. Ranking został tu podzielony na miasta poniżej 10 tys. budynków (punktów adresowych), 10-50 tys. i powyżej 50 tys.

Ranking gmin powstał w oparciu o liczbę punktów adresowych przypisanych do obszaru danej gminy. O pozycji gminy w rankingu decyduje liczba punktów adresowych, dla których została złożona co najmniej 1 deklaracja w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Na pierwszym miejscu w rankingu CEEB uplasowała się gmina miejska Zawidów z województwa dolnośląskiego,z powiatu zgorzeleckiego. W tej gminie na 759 punktów adresowych złożono 587 deklaracji, poziom wypełnienia deklaracji dla tej gminy wynosi 77%.

Na drugim miejscu znalazła się gmina wiejska Słopnice położona w województwie małopolskim, w powiecie limanowskim. W tej gminie na 1716 punktów adresowych złożono 1038 deklaracji.

Trzecie miejsce należy do dwóch gmin: Chełmiec z województwa małopolskiego oraz Warta Bolesławiecka – gmina wiejska w województwie dolnośląskim.

Na ostatnim miejscu uplasowała się gmina – Szulborze Wielkie z województwa mazowieckiego gdzie nie złożono żadnej deklaracji. W gminach: Grudusk, Zaręby Kościelne, Telatyn, Łaskarzew, Horodło, Siemiatycze i Michów złożono mniej niż 1% deklaracji.

Zachęcamy do śledzenia rankingu gmin! Będzie na bieżąco aktualizowany i poszerzany o nowe zakresy danych.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz