Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Prawie 700 tys. ton węgla trafiło już do gmin

"Dostarczanie węgla przebiega sprawnie, mimo, że uniezależniając się od surowca z Rosji budujemy praktycznie nowy system dystrybucji węgla" - mówi wiceminister Karol Rabenda.

Prawie 700 tys. ton węgla trafiło już do gmin
Prawie 700 tys. ton węgla trafiło już do gmin [źródło: www.gov.pl]

Umowy zostały podpisane z 2 386 gminami i PPW. W 10 województwach 100% gmin i PPW, które zgłosiło się do systemu ma podpisane umowy (np. kujawsko–pomorskie, lubelskie, pomorskie, warmińsko–mazurskie, wielkopolskie). W 4 województwach wynik ten wynosi 99%.

Dziennie wydajemy ok. 40 tys. ton węgla. Staramy się robić to jak najsprawniej, ale wiele zależy również od sprawności gmin i firm, które odbierają paliwo – tłumaczy wiceminister Karol Rabenda.

W 2 339 gminach zrealizowano pierwszą dostawę. To ponad 97% gmin, które zgłosiły się do programu. Do gmin trafiło już prawie 700 tys. ton węgla. Najwyższy procent zrealizowania pierwszych dostaw osiągnięto w województwach: opolskim i lubuskim 100%, kujawsko–pomorskim, małopolskim, wielkopolskim 99%.

Rozbudowujemy sieć dystrybucji i otwieramy nowe punkty, które zwiększają przepustowość. Podlasie jest tego najlepszym przykładem – otworzyliśmy duży punkt w Białymstoku przy elektrociepłowni Enei i teraz dystrybucja przebiega sprawniej – mówi wiceminister Karol Rabenda.

Przed świętami ok. 50 gmin nie otrzymało jeszcze pierwszych dostaw węgla. 21 z nich ma awizowane dostawy jeszcze w tym roku. W pozostałych przypadkach gminy chcą odebrać węgiel już po 1 stycznia.

Paliwa nie brakuje. Nie widzimy też poważniejszych problemów z logistyką. Ze swej strony staramy się robić wszystko, by dystrybucja węgla przebiegała jak najsprawniej – podkreśla Karol Rabenda.

 

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz