Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Polskie Zakłady Lotnicze inwestują w instalacje fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne należą do najbardziej przyjaznych dla przyrody, czystych źródeł pozyskiwania energii elektrycznej. Nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne, gdyż nie wytwarzają zanieczyszczeń, hałasu, ani dwutlenku węgla.

Polskie Zakłady Lotnicze inwestują w instalacje fotowoltaiczne [źródło: www.pzlmielec.pl]
Polskie Zakłady Lotnicze inwestują w instalacje fotowoltaiczne [źródło: www.pzlmielec.pl]

W Polskich Zakładach Lotniczych, spółce należącej do Lockheed Martin została uruchomiona instalacja fotowoltaiczna zbudowana z 1600 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 0,709 MWp. Inwestycja warta jest niemal 2,5 mln zł. Jest to inwestycja własna firmy, realizowana w ramach korporacyjnego programu GoGreen, Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o., stały się największym w Mielcu i jednym z największych na Podkarpaciu wytwórców energii z paneli fotowoltaicznych

 

Panele zostały zlokalizowane w 3 miejscach firmy – przy budynku administracyjnym, wokół malarni statków powietrznych oraz Centrum Serwisu i Prób w Locie, usytuowanym przy Lotnisku w Mielcu. Łączna powierzchnia przeznaczona pod instalację to 10 600 m2. Instalacja wyprodukuje około 650 MWh energii elektrycznej w ciągu roku. Większość wytworzonej energii zostanie skonsumowana w bieżącej produkcji, natomiast nadwyżka wyprodukowana w dni wolne oraz święta, kiedy zakład nie pracuje, będzie odsprzedawana do operatora -informuje PZL Mielec.

 

Inwestycja w instalację paneli fotowoltaicznych na terenie firmy oznacza dla nas kontynuację działań w kierunku osiągania zeroemisyjności, optymalizacji energetycznej firmy oraz redukcji ilości i kosztów zużywanej energii. To kolejna nasza inicjatywa potwierdzająca zaangażowanie firmy w ochronę środowiska – powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec.

 

Poleskie Linie Lotnicze ze środków własnych programu korporacyjnego GO Green zrealizowali już takie inicjatywy jak: projekty termomodernizacji hal produkcyjnych, projekt wymiany oświetlenia na nowoczesne LED, modernizacja sprężarkowni z wymianą sprężarek oraz rozbudowa systemu BMS (z ang. Building Management System) o monitoring zużycia mediów wraz z migracją do nowej platformy.

Celem tych działań jest redukcja węglowych źródeł energii i ograniczanie emisji CO2 do atmosfery. Pracę nad instalacją fotowoltaiczna trwały od kwietnia 2021 roku do stycznia 2022 roku.

źródło: www.pzlmielec.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz