Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Międzynarodowa Agencja Energetyczna powiększa swój skład o Ukrainę

15 czerwca 2022 r. w Paryżu podczas posiedzenia Rady Zarządzającej MAE podjęto decyzje w sprawie Ukrainy i jej członkostwa w MAE.

Międzynarodowa Agencja Energetyczna powiększa swój skład o Ukrainę [źródło: www.gov.pl]
Międzynarodowa Agencja Energetyczna powiększa swój skład o Ukrainę [źródło: www.gov.pl]

 

 

Minister Anna Moskwa uczestniczyła w spotkaniu jak i posiedzeniu MEA.

Posiedzenie Rady Zarządzające Międzynarodowej Agencji Energetyki było najważniejszym punktem wizyty minister w Paryżu. Podczas spotkania podniesiony został zainicjowany przez Polskę temat przystąpienia Ukrainy do MAE.

 

Zapewniam, że Polska jest gotowa udzielić Ukrainie wsparcia na każdym z etapów ubiegania się o członkostwo w Międzynarodowej Agencji Energetycznej. Wierzymy, że silniejsza współpraca Ukrainy z MAE przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego, co będzie korzystne nie tylko dla niej samej, ale i całej rodziny MAE – powiedziała minister Moskwa.

 

Państwa członkowskie były w tej kwestii zgodne i kierunkową decyzję o dołączeniu Ukrainy do grona państw stowarzyszonych w Agencji podjęto jednogłośnie.

Ceremonii przystąpienia Ukrainy do Agencji odbędzie się w Warszawie.

Jestem niezwykle dumna, że to polska inicjatywa, której podjęliśmy się zaledwie kilka tygodni temu, ma dziś wpływ na kształt europejskiej energetyki. Ukraina zasługuje na członkostwo w MAE, nie tylko ze względu na konieczność chronienia jej przed skutkami rosyjskiej agresji, ale przede wszystkim jej miks energetyczny, który w 70 proc. składa się z zielonej energii – powiedziała minister Anna Moskwa.

źródło: www.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz