Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Dodatek osłonowy, a weryfikacja zgłoszenia do CEEB

W ostatnim czasie pojawiły się liczne pytania dotyczące weryfikacji zgłoszeń źródeł ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Dodatek osłonowy, a weryfikacja zgłoszenia do CEEB [źródło: www.gov.pl]
Dodatek osłonowy, a weryfikacja zgłoszenia do CEEB [źródło: www.gov.pl]

Wątpliwości zaczęły pojawiać się w związku z opinii Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W nawiązaniu do tego Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało informacje w tym temacie.

 

Weryfikując prawdziwość danych wskazanych we wniosku o wypłatę dodatku osłonowego, organ rozpatrujący wniosek powinien kierować się racjonalnością podejmowanych działań i korzystać przede wszystkim z dostępnych dla siebie informacji – w przypadku zgłoszenia źródła ogrzewania do CEEB, rozpatrujący wniosek o wypłatę dodatku osłonowego może zweryfikować we własnym zakresie czy taka deklaracja została złożona w gminie – podkreśla Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

 

Oświadczenia wnioskodawcy zawarte we wniosku o wypłatę dodatku osłonowego składane są pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Wobec tego podczas weryfikacji wniosku zasadnym jest poleganie na kulturze oświadczenia i kierowanie się informacją zadeklarowaną przez wnioskodawcę.

Co ważne organ rozpatrujący wniosek ma prawo dokonać weryfikacji informacji podanych we wniosku i w przypadku uzasadnionych wątpliwości może wezwać wnioskodawcę do złożenia dodatkowych wyjaśnień.

źródło: www.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz