Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Budowa elektrowni jądrowych w Polsce? – jest koreańska propozycja

Jak informuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska przedstawiciele Koreańskiej spółki Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) złożyli dzisiaj ofertę techniczną i cenową na budowę elektrowni jądrowych w Polsce.

Budowa elektrowni jądrowych w Polsce? - jest koreańska propozycja [źródło: www.gov.pl]
Budowa elektrowni jądrowych w Polsce? - jest koreańska propozycja [źródło: www.gov.pl]

Oferta została przedstawiona podczas spotkania przedstawicieli spółki z wiceministrem klimatu i środowiska Adamem Guibourgé-Czetwertyńskim. W spotkaniu wziął także udział Pełnomocnik Rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

W ofercie przewidziana jesy budowa sześciu reaktorów APR1400 o łącznej mocy 8,4 GW, z których pierwszy mógłby zacząć działać zgodnie z harmonogramem przyjętym w Programie polskiej energetyki jądrowej, tj. w 2033 r.

Podczas spotkania przedstawiciele KHNP podkreślili, że technologia APR1400 spełnia najwyższe standardy określone przez instytucje takie jak European Utility Requirements Organization (EUR) i US Nuclear Regulatory Commission (NRC).

Na ten moment zainteresowanie udziałem w Programie polskiej energetyki jądrowej wyraziło trzech dostawców technologii: Westinghouse z USA, EDF z Francji i KHNP z Korei Południowej.

źródło: www.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz