Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

18. Ogólnopolska Konferencja Techniczna Sonel za nami

Prawie 200 uczestników, 3 dni merytorycznych wykładów i praktycznych warsztatów pomiarowych, biznesowych rozmów w kuluarach i wymiany doświadczeń – za nami 18. edycja Ogólnopolskiej Konferencji Technicznej Sonel.

18. Ogólnopolska Konferencja Techniczna Sonel za nami

Coroczne spotkanie przedstawicieli branży energetyki zawodowej i przemysłowej branży elektrycznej oraz środowiska naukowo-technicznego z całej Polski odbyło się w dniach 17-19 maja 2023 r. w hotelu Green Mountain w Karpaczu. Wszystkich zgromadzonych przywitał Piotr Saciuk, Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy Sonel S.A.

Cieszę się, że tak licznie przyjechali Państwo do Karpacza. Czeka nas kilka bardzo interesujących dni i sesji naukowo-teoretycznych. Żeby ta konferencja nie była tylko „nadawaniem” w jedną stronę, zachęcam do podzielenia się jak największą ilością informacji – co sądzicie o naszych produktach, czego brakuje w naszym portfolio, jakie elementy warto zmodyfikować, w którym kierunku idzie świat i Państwa biznes, jak zachowuje się konkurencja. W ten sposób staniecie się niejako współtwórcami naszych nowych produktów – Piotr Saciuk.

Konferencję rozpoczął wykład Romana Domańskiego, Głównego Inżyniera Wsparcia Technicznego i doświadczonego szkoleniowca Sonel S.A., który przybliżył uczestnikom metody pomiarów rezystancji uziemień. W swoim wystąpieniu przedstawił możliwości wykonania pomiarów dla układów rozległych z uwzględnieniem czynników mających bezpośredni wpływ na metodykę postępowania i budowę układu pomiarowego. Dla osób, które nie mogły przyjechać do Karpacza, przygotowano bezpłatną transmisję live wykładu otwierającego.

W ciągu trzech dni konferencji uczestnicy mieli okazję wysłuchać jeszcze 5 prelekcji:

  • Chłodzenie stacji wnętrzowych SN/nn dla fotowoltaiki – Mirosław Schwann, KENTIA Firma Konsultingowa;
  • Ochrona przeciwporażeniowa w urządzeniach niskiego napięcia – aktualne wymagania w zakresie ochrony przy uszkodzeniu – dr hab. inż. Stanisław Czapp, prof. Politechniki Gdańskiej;
  • Analiza najczęstszych błędów w instalacji PV przy użyciu profesjonalnych narzędzi pomiarowych – Sebastian Słabosz z Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Fotowoltaiki;
  • Magazynowanie energii dziś oraz rola magazynów energii w przyszłym polskim systemie elektroenergetycznym – dr hab. inż. Sławomir Cieślik, prof. Politechniki Bydgoskiej, Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich;
  • Kompensacja mocy biernej i poprawa wybranych parametrów jakości energii elektrycznej – dr inż. Marek Rogóż.

Konferencja Techniczna to nie tylko teoria, ale również praktyczne warsztaty pomiarowe z zakresu ochrony przeciwporażeniowej. Na specjalnie przygotowanych stoiskach można było obejrzeć specjalistyczne przyrządy pomiarowe, których działanie prezentowali doświadczeni menedżerowie produktu Sonel S.A. Jednocześnie prowadzone były praktyczne pomiary stacji ładowania pojazdów – przy udziale ich producenta, firmy Power EV.

Źródło: sonel.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz