Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

EXO Energy System – We♡R290! Nowy dystrybutor i producent na rynku pomp ciepła

EXO Energy System Sp. z o.o. to polski dystrybutor pomp ciepła specjalizujący się w dostarczaniu na rynek wysokojakościowych i wydajnych urządzeń pracujących w oparciu o naturalny i ekologiczny czynnik R290 (propan). W odniesieniu do branży EXO Energy System wyrasta z ponad 22-letniej historii dystrybucji i sprzedaży pomp ciepła, w tym urządzeń na naturalnym czynniku R290. Dało to dystrybutorowi doświadczenie wyróżniające go na rynku ogrzewnictwa/OZE, a jego nieformalnym hasłem przewodnim stało się: We♡R290.

EXO Energy System - We♡R290! Nowy dystrybutor i producent na rynku pomp ciepła
EXO Energy System - We♡R290! Nowy dystrybutor i producent na rynku pomp ciepła [źródło: www.exoheatpump.com]

EXO Energy System jest wyłącznym krajowym przedstawicielem dwóch marek: EXO – producenta powietrznych pomp ciepła na czynniku R290 (marka własna); oraz Ecoforest – w zakresie dystrybucji gruntowych pomp ciepła, w tym jedynej na rynku pompy gruntowej na propanie.

Dwie marki – jeden wspólny mianownik: czynnik R290.
EXO i Ecoforest.

Marka EXO powstała z myślą o produkcji wysokojakościowych powietrznych pomp ciepła typu monoblok wyłącznie na naturalnym czynniku R290. Stoi za tym staranny dobór komponentów najlepszych światowych producentów w dedykowanych dla EXO wykonaniach. Pompy ciepła EXO to 3 modele, Libra LAWV-81R, Libra LAWV-101R i Gemini GAWV-143R o mocach odpowiednio: 8, 10 i 14 kW. Wszystkie pompy EXO są jednostkami z modulacją mocy (inwerter), aktywnym chłodzeniem (rewers) i są dostępne w pakietach z modułem hydraulicznym HMR wraz z regulatorem z kolorowym wyświetlaczem dotykowym. W standardzie zapewnione jest bezpłatne sterowanie przez internet oraz oraz 3-letnia gwarancja producenta.

Po więcej szczegółów odnośnie produktów EXO zapraszamy na stronę producenta: http://www.exoheatpump.com

 

LIBRA VIZ PNG 1GEMINI VIZ PNGModul HMR PNG 1
Seria Libra LAWV-81R / LAWV-101R
Pompy ciepła powietrze/woda
na czynniku R290 (8 i 10 kW)
Seria Gemini GAWV-143R
Pompa ciepła powietrze/woda
na czynniku R290 (14 kW)
Moduł hydrauliczny HMR
(zawsze w zakresie dostawy pomp
EXO jako rozwiązanie pakietowe)

 

Ecoforest to hiszpański producent powietrznych i gruntowych pomp ciepła, przy czym EXO Energy System będzie dystrybuował w Polsce wyłącznie gruntowe pompy ciepła, w tym jedyny jak dotąd na rynku model na naturalnym czynniku R290, czyli ecoGEO + 1-6 PRO w dwóch wersjach, czyli Basic PRO – bez zintegrowanego zbiornika c.w.u. oraz Compact PRO – z wbudowanym zbiornikiem c.w.u. ze stali nierdzewnej 165 l. Oba gruntowe modele na R290 to jednostki inwerterowe o mocy 1-6 kW, z możliwością jednoczesnego grzania i chłodzenia pasywnego oraz aktywnego. Pozostałe inwerterowe modele ecoGEO + na czynniku syntetycznym, występują podobnie w wersjach Basic i Compact w 3 zakresach mocy: 1-9 kW, 3-12 kW, 5-22 kW, są wyposażone w unikalną technologię odzysku ciepła HTR, która umożliwia podgrzanie c.w.u. do 70 stopni bez użycia grzałki, dają również możliwość jednoczesnego grzania i chłodzenia pasywnego oraz aktywnego. Dla wymienionych modeli do zastosowań indywidualnych jest możliwość łączenia w kaskady do 3 jednostek. Dla zastosowań komercyjnych producent przewidział inwerterowe modele ecoGEO + HP w przedziale mocowym: 12-40 kW, 15-70 kW, 25-100 kW, które przy możliwości kaskadowania do 6 jednostek są w stanie pokryć nawet największe zapotrzebowanie na ciepło i chłodzenie. Pompy gruntowe od Ecoforest dają też możliwość zastosowania jednostek powietrznych AU (dry coolerów) jako dolnego źródła, hybrydyzacji kilku dolnych źródeł oraz mają w ofercie unikalny na rynku system zarządzania energią z PV w celu jak największej autokonsumpcji energii.

 

 

ecoGEO basic lateral 1ecoGEO Compact lateral 1ecoGEO HP Lateral 1
Pompy ciepła solanka/woda

● ecoGEO+Basic 1-9, 3-12, 5-22 kW
● ecoGEO+Basic PRO 1-6 kW (czynnik R290)

Pompy ciepła solanka/woda ze
zintegrowanym zasobnikiem CWU (165l).● ecoGEO+Compact 1-9, 3-12, 5-22 kW
● ecoGEO+Compact PRO 1-6 kW (czynnik R290)
Pompy ciepła solanka/woda dużych mocy

● ecoGEO+HP 12-40, 15-70, 25-100 kW

 

 

Więcej o gruntowych pompach ciepła marki Ecoforest na www.ecoforest.pro

EXO Energy System prowadzi obecnie zapisy na bezpłatne szkolenia z pomp ciepła EXO i Ecoforest w czerwcu 2023.

Szczegóły w formularzach zgłoszeniowych:

Źródło: www.exohp.com

EXO Energy System Sp. z o.o.
Sportowa 8C,
81-300 Gdynia
tel. 780 620 595
e-mail: [email protected]
ecoforest.pro
https://www.facebook.com/EXOEnergySystem

                        Zrzut ekranu 2023 06 07 104505

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz