Reklama
bosch-homecomfort

Saunier Duval – z pasją tworzenia od ponad 100 lat

Ponad 100-letnia historia Saunier Duval to nie tylko dzieje marki od początku związanej z branżą gazową, to także przykład przedsiębiorstwa przemysłowego, którego korzenie sięgają zakładów rzemiosła artystycznego.

Pompa ciepła split [Żródło: Saunier Duval]

W 1907 r. Charles Saunier i Maurice Duval wspólnie założyli firmę Saunier Duval, która zajmowała się produkcją opraw do lamp gazowych, podgrzewaczy wody i innych urządzeń zasilanych gazem. Intensywny rozwój Saunier Duval rozpoczął się od przemysłowego wytwarzania miedzianych podgrzewaczy wody oraz realizacji projektów oświetlenia gazowego ważnych obiektów użyteczności publicznej w wielkich miastach, przede wszystkim w Paryżu. Zrealizowane przedsięwzięcia obejmowały m.in. Most Aleksandra III, Place de la Concorde (Plac Zgody), Grand Palais oraz Bank Francji.

W latach 20. XX wieku firma nabyła spółki wyspecjalizowane w produkcji wyposażenia z brązu oraz żyrandoli i zaczęła promować wyroby pod marką Luminus, dzięki czemu zyskała renomę w dziedzinie rzemiosła artystycznego.

W 1922 r. w firmie wydzielono przedsiębiorstwo produkcji „podgrzewaczy wody i piecyków łazienkowych”. Z czasem produkcja ta stała się najważniejszym obszarem działalności firmy. Utworzono pierwszą sieć sprzedaży. Na rynku pojawiły się podgrzewacze wody o nazwach: Vesuvius, Stromboli, Ménagère, Junior, Torrivius, Saunival i Express.

1950-1963: czas ekspansji

Spółka Saunier Duval, począwszy od 1951 r., zaczęła tworzyć ogólnokrajową sieć przedstawicielstw, wykorzystując powojenną odbudowę gospodarki francuskiej. W 1957 r. otwarto zakład produkcyjny w Nantes (zachodnia Francja), bardziej wydajny od starych warsztatów w Montreuil-sous-Bois i Vincennes (w okolicach Paryża). Całość działalności produkcyjnej przeniesiono do nowego zakładu kilka lat później. W 1963 r. firma opracowała dwufunkcyjny wiszący kocioł gazowy.

1963 – do dziś: międzynarodowy rozwój firmy

Firma wprowadziła wiele praktycznych innowacji, co zadecydowało o dalszym rozwoju firmy i powodzeniu marki Saunier Duval. We wczesnych latach 70. Saunier Duval wprowadziła kocioł z zamkniętą komorą spalania (i wentylatorem, który odprowadza spaliny na zewnątrz przez specjalny przewód). Urządzenie mogło być montowane w domach bez komina i w wysokich budynkach.

Pierwszy kryzys naftowy w 1973 r. zwiększył popyt na coraz bardziej ekonomiczne urządzenia grzewcze. Okres ten przyniósł nowe udoskonalenia, takie jak energooszczędne kotły i pierwsze na rynku podgrzewacze ciepłej wody bez płomyka dyżurnego. W kolejnych latach marka zareagowała na zachodzące zmiany nowymi opracowaniami, obejmującymi systemy solarne, pompy ciepła i kotły kondensacyjne.

Dbając o najwyższy poziom jakości, Saunier Duval rozwija i unowocześnia swoje fabryki, a w 1995 roku zostaje pierwszym producentem w Europie, którego wszystkie zakłady produkcyjne posiadają certyfikat jakości ISO 9001.

Dwa ważne wynalazki techniczne – kocioł z zasobnikiem mikroakumulacyjnym oraz technologia ISODYN (oba opatentowane) – umocniły pozycję Saunier Duval jako firmy wpisującej się w standardy w branży. Na ich bazie powstały: kocioł ISOFAST (1997) nagrodzony srebrnym medalem w kategoriach Interclima Design Awards i Product Design Award w Hanowerze oraz ISOMAX (1999). Obecnie za programem badawczo-rozwojowym stoi potężna korporacja przemysłowa.

W 2005 r. marka wprowadziła kotły wykorzystujące technologię H-MOD, przeznaczone dla mieszkań z dobrą izolacją termiczną, o mniejszym zapotrzebowaniu na energię cieplną. W tym roku Saunier Duval wprowadził także na rynek – jako pierwszy – kotły łączące technologię zasobnika warstwowego ISODYN i technikę kondensacyjną: ISOMAX CONDENS i ISOTWIN CONDENS.

W 2008 r. Saunier Duval wprowadził nowe wynalazki w osprzęcie, kontynuując badania nad odnawialnymi źródłami energii, aby zapewnić klientom jeszcze wyższy komfort użytkowania produktów. Wśród nich jest m.in. technologia ISODYN 2 zapewniająca użytkownikom komfort ciepłej wody.

Źródło: saunierduval.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz