Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Nowości produktowe 2021 w ofercie STIEBEL ELTRON

STIEBEL ELTRON wprowadził do oferty inwerterowe, gruntowe pompy ciepła do domów jednorodzinnych oraz powietrzne pompy ciepła dużej mocy do zastosowań komercyjnych. W zakresie wentylacji ofertę poszerzono, o centrale grzewcze LWZ 604 Air oraz centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła do szkół, restauracji, biur. Wszystkie układy grzewcze można regulować za pomocą nowego systemu EASYTRON Connect.

Porównanie pomp ciepła monoblok a split
Porównanie pomp ciepła monoblok a split [Źródło: stiebel-eltron.pl

Inwerterowe, gruntowe pompy ciepła

W ofercie producenta w tym roku pojawiły się inwerterowe, gruntowe pompy ciepła z wysoką temperaturą zasilania do 75°C. Pompy dostępne są w pięciu wielkościach mocy: 4,5 kW, 6,5 kW, 8 kW, 12 kW lub 15 kW. Funkcja chłodzenia pasywnego jest opcjonalna. Pompy HPG-I DS Premium to pompa ciepła solanka-woda do ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej, posiada zasobnik ciepłej wody użytkowej i wyposażona jest w nowy czynnik chłodniczy R454 C. Z kolei HPG-I CS Premium to optymalne urządzenie dla nowo powstałych i modernizowanych budynków.

Rewersyjne pompy ciepła WPL-S Premium

Rewersyjna pompa ciepła, przeznaczona do ogrzewania i aktywnego chłodzenia w dużych kompleksach mieszkaniowych oraz obiektach handlowych i przemysłowych. Ze względu na wysoką wydajność i możliwość kaskadowania WPL-S Premium nadaje się nie tylko do dużych mocy grzewczych przy wysokich temperaturach zasilania, ale może być również precyzyjnie dostosowany do danego zapotrzebowania na ciepło. Konstrukcja jednostki dzielonej – parownik do instalacji zewnętrznej, moduł chłodzący do instalacji wewnętrznej – gwarantuje minimalną emisję hałasu na zewnątrz.

Multi centrala wentylacyjna LWZ 604 Air

Ogrzewanie wentylacyjne, wentylacja i przygotowanie ciepłej wody w jednym urządzeniu: kompaktowa centrala LWZ 604 Air zapewnia energooszczędność, kontrolowaną wentylację z odzyskiem ciepła i wysoki komfort ciepłej wody. Urządzenie posiada zintegrowany zasobnik ciepłej wody o pojemności 200 litrów, także funkcję odzysku wilgoci oraz swobodnie chłodzi zimnym powietrzem z zewnątrz.

Centrala wentylacyjna VRL-C 870 G Premium

Przeznaczona do większych pomieszczeń np. sal lekcyjnych, konferencyjnych, przedszkoli, restauracji. Automatyczna wentylacja w połączeniu ze zintegrowanymi filtrami i odzyskiem ciepła poprawia jakość powietrza, zmniejsza zawartość CO2, aerozoli, zarodników i brudu. Redukuje zapachy, bakterie i wirusy. Jest zoptymalizowana pod kątem cichej pracy. Wysoki odzysk ciepła zapewnia krzyżowo-przeciwprądowy wymiennik ciepła.

System EASYTRON Connect

System EASYTRON Connect reguluje układy grzewcze w poszczególnych pomieszczeniach. Może zostać połączony przez ISG web z pompą ciepła lub pracować niezależnie. Jeśli system jest połączony z pompą ciepła, może regulować temperatury w poszczególnych pomieszczeniach wg zapotrzebowania:

  • System może optymalizować krzywe grzewcze pompy ciepła dla powiązanych obiegów grzewczych.
  • System może otwierać wszystkie obiegi grzewcze w celu rozmrażania pompy ciepła.
  • System umożliwia wyznaczenie pomieszczeń, które będą chłodzone przez pompę ciepła.
  • System może współpracować z ogrzewaniem z grzejnikami ściennymi lub z ogrzewaniem podłogowym.

Źródło: stiebel-eltron.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz