Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Jak działa chłodzenie sufitowe?

System chłodzenia sufitowego tworzy grupa paneli sufitowych chłodzących, a w zależności od potrzeb - grzejnych. Panele chłodzenia sufitowego przeznaczone są do zabudowy w klasycznych konstrukcjach stropów podwieszanych. Chłodzenie sufitowe można stosować zarówno w nowym budownictwie jak i przy pracach remontowych, tworząc w prosty sposób efektywne powierzchnie chłodzące lub grzewcze.

Jak działa chłodzenie sufitowe?
Jak działa chłodzenie sufitowe? [Źródło: TiA]

System chłodzenia sufitowego Sander Ceiling Panel

Panele chłodzące montowane są na specjalnie przygotowanym ruszcie. Można je łatwo połączyć za pomocą szybkozłączek, a maksymalna ilość paneli łączonych nie może przekraczać 4 sztuk. Instalacja chłodzenia sufitowego doskonale współgra z rewersyjną pompą ciepła. W ewentualnym ogrzewaniu sufitowym, zasilanie paneli może odbywać się przy pomocy różnych źródeł ciepła takich jak: pompa ciepła, kocioł kondensacyjnym, kocioł gazowy, kocioł opalany paliwem stałym, kocioł olejowy czy kocioł elektryczny. Podobnie jak w przypadku ogrzewania podłogowego, instalacją chłodzenia sufitowego można sterować za pomocą termostatu, co umożliwia dopasowanie temperatury paneli sufitowych do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Gdzie można zastosować chłodzenie sufitowe?

Montaż chłodzenia sufitowego wymaga wcześniejszego ustalenia, gdzie będzie zamontowane również oświetlenie sufitowe, tak aby można było dopasować ułożenie elementów chłodzenia w odpowiedni sposób. Panel chłodzenia ma ok. 3 cm grubości, więc nie obniży w sposób widoczny wysokości pomieszczenia.

Zalety chłodzenia sufitowego

Chłodzenie sufitowe w delikatny sposób chłodzi powietrze w pomieszczeniu. Zwykłe klimatyzatory wypuszczają strumień schłodzonego powietrza w sposób punktowy, natomiast chłodzenie sufitowe promieniuje chłodem na całej swojej powierzchni. Zimna woda biegnąca w rurach chłodzenia sufitowego subtelnie wychładza powietrze, dając wrażenie przyjemnego chłodu. Ponadto chłodzenie sufitowe jest całkowicie niewidoczne, ponieważ cała instalacja ukryta jest w panelach chłodzących. Instalacja ta nie wytwarza żadnego dźwięku w przeciwieństwie do innych urządzeń chłodzących. Mówiąc o zaletach chłodzenia sufitowego, warto pamiętać o wcześniej już wspomnianej grubości panelu chłodzącego, która nie ma istotnego wpływu na wysokość pomieszczenia.

Źródło: sandersystem.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz