Reklama
cleanpowerforall

Prezentacja firmy Viessmann

Grupa Viessmann jest producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych. Przedsiębiorstwo rodzinne, założone w 1917 r., zatrudnia obecnie ponad 12000 pracowników, a obroty grupy wynoszą 2,37 mld euro.

Viessmann w Allendorf [Źródło: Viessmann]

Viessmann jest przedsiębiorstwem o zasięgu międzynarodowym, posiada 23 spółki produkcyjne w 12 krajach oraz spółki dystrybucyjne i przedstawicielstwa w 74 krajach, a także 120 przedstawicielstw handlowych na całym świecie. 55 procent obrotów pochodzi z zagranicy.

Jako przedsiębiorstwo rodzinne szczególną wartość przypisuje odpowiedzialnemu i długoplanowemu działaniu. Zrównoważony rozwój jest mocno zakorzeniony w zasadach funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dla firmy oznacza on osiągnięcie idealnej harmonii pomiędzy ekonomią, ekologią i odpowiedzialnością społeczną w całym przedsiębiorstwie, tak aby sprostać aktualnym potrzebom, nie oddziałując jednocześnie negatywnie na warunki życia przyszłych pokoleń.

Firma Viessmann już od dziesięcioleci dostarcza systemy grzewcze o niskiej emisji substancji szkodliwych i dużej sprawności energetycznej, zarówno olejowe i gazowe, jak i systemy solarne, instalacje paleniskowe opalane drewnem i pompy ciepła. Oferta firmy zawiera indywidualne rozwiązania wykorzystujące systemy o mocy od 1,5 do 120 000 kilowatów, przeznaczone do wszystkich obszarów zastosowania i wszystkich nośników energii. Są to wiszące kotły kondensacyjne o mocy od 1,9 do 150 kW, stojące systemy kondensacyjne o mocy od 1,9 do 6000 kW oraz moduły kogeneracyjne o mocy od 1,0 do 530 kWe wzgl. od 5,3 do 660 kWt. Moduły kogeneracyjne są przystosowane do eksploatacji na gaz ziemny i biogaz ziemny oraz dostępne w połączeniu z umową na dostawę biogazu ziemnego.

Oferta systemów wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych obejmuje termiczne instalacje solarne z kolektorami płaskimi i próżniowymi kolektorami rurowymi do podgrzewu wody, wspomagania ogrzewania i solarnego chłodzenia budynków, kotły specjalne i instalacje paleniskowe o mocy od 4 kW do 50 MW opalane drewnem w polanach, zrębkami drzewnymi i peletem drzewnym, pompy ciepła o mocy od 1,7 do 2000 kW wykorzystujące ciepło skumulowane w gruncie, wodach gruntowych lub powietrzu otoczenia, a także systemy fotowoltaiczne.

Firma Viessmann dysponuje również ofertą stworzoną z myślą o lokalnych sieciach ciepłowniczych i wioskach bioenergetycznych – począwszy od pierwszych studiów wykonalności i projektów szczegółowych, poprzez dostawę wszystkich niezbędnych komponentów, takich jak biogazownie, wytwornice ciepła, moduły kogeneracyjne, przewody gruntowe i mieszkaniowe stacje wymiennikowe, aż po instalację i uruchomienie.

Dzięki obszernemu asortymentowi produktów, obejmującemu pomieszczenia z systemem kontroli temperatury, wydajne komory i agregaty chłodnicze, rozwiązania chłodnicze dla detalicznego handlu spożywczego oraz wyposażenie dodatkowe i usługi, Grupa Viessmann pokrywa pełne zapotrzebowanie w obszarze techniki chłodniczej.

Ofertę produktów firmy Viessmann uzupełnia wachlarz usług towarzyszących. Akademia Viessmann oferuje program szkoleń i doskonalenia zawodowego skierowany do instalatorów urządzeń grzewczych, projektantów, architektów, firm budowlanych, kominiarzy, placówek oświatowych zajmujących się szkoleniami technicznymi, a także do własnych pracowników. W ten sposób przedsiębiorstwo bierze pod uwagę wzrastające zapotrzebowanie partnerów rynkowych na podnoszenie kwalifikacji, które wynika ze zmiany struktury na rynku ciepłowniczym w kierunku efektywnych technologii i odnawialnych źródeł energii, jak również związanego z tym poszerzenia spektrum technologicznego. Na całym świecie ze szkoleń organizowanych przez Akademię Viessmann korzysta rocznie 92 000 specjalistów.

Ponad to firma Viessmann oferuje pomoc Serwisu Technicznego, oprogramowanie dostosowane do potrzeb klienta i inne formy wspierające sprzedaż.

Źródło: www.viessmann.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz