Reklama
cleanpowerforall

SunRoof, producent dachów solarnych, ogłosił projekt „Dach za 1 zł”

Lech Kaniuk ogłosił podczas tegorocznego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2021, że firma zamierza realizować projekt „Dach za 1 zł". Oferta ma wkrótce być dostępna dla klientów indywidualnych. Według założeń projektu prąd produkowany przez dach solarny sam spłaci inwestycję.

Sunroof, producent dachów solarnych, ogłosił projekt „Dach za 1 zł"
Sunroof, producent dachów solarnych, ogłosił projekt „Dach za 1 zł" [Źródło: sunroof.se]

W rozmowach przeprowadzanych na szczycie TOGETAIR 2021 poświęconych rozwojowi zielonej energii, nowoczesnym technologiom i zeroemisyjnym domom, wziął udział CEO SunRoof, Lech Kaniuk. Jak zapowiedział projekt „Dach za 1 zł” stanie się siłą napędową w kierunku bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości.

 

Wkrótce wprowadzimy ofertę dla klientów indywidualnych „Dach za 1 zł”, gdzie prąd produkowany przez dach spłaca inwestycję. W Polsce już dzisiaj mamy taką propozycję dla miast i gmin, przeznaczając na realizację tych inwestycji budżet do wartości 100 milionów złotych. Ponieważ widzimy również możliwość zbudowania wirtualnej elektrowni, jest to szansa, aby przyspieszyć całkowite przejście na energię odnawialną – mówi Lech Kaniuk, CEO SunRoof.

SunRoof to innowacyjny startup, który tworzy najefektywniejsze dachy solarne o najniższym śladzie węglowym CO2 w swojej klasie oraz rozwiązania wspierające inteligentne zarządzanie energią. Firma oferuje technologię solarną 2w1, gdzie ogniwa fotowoltaiczne są zintegrowane z architekturą budynku.

Zewnętrzna warstwa dachu solarnego zbudowana jest z monokrystalicznych modułów typu glass-glass, które przekształcają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną. Stosuje się jeden produkt, zdecydowanie bardziej estetyczny, który spełnia dwie funkcje – chroni budynek przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych i produkuje prąd.

Rewolucja na rynku energii odnawialnej?

Technologia solarna SunRoof z powodzeniem stosowana jest już w ponad 200 samowystarczalnych energetycznie domach w Polsce, Szwecji, Norwegii i Szwajcarii. Aktualnie startup rozwija swoją działalność we Włoszech i w Hiszpanii.

Kolejny krok w planach firmy to stworzenie wirtualnej elektrowni, która połączy dachy solarne i pozwoli ich właścicielom na sprzedaż nadwyżek energii elektrycznej.

SunRoof 2w1 jest wydajny i produkuje więcej prądu niż potrzeba gospodarstwom domowym. Inteligentny system będzie podpowiadał, jak najlepiej go wykorzystać – czy ma zostać skonsumowany, zmagazynowany, czy sprzedawany do publicznej sieci elektroenergetycznej z korzyścią dla użytkownika. Wirtualna elektrownia i zdecentralizowanie produkcji energii będą przyszłością energetyki.

Źródło: sunroof.se

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz