Reklama
konferencjaeuropower.pl

mBank zainwestuje 2 mld zł w odnawialne źródła energii

Rośnie zainteresowanie inwestycjami OZE, stąd też mBank podwaja limit finansowania dla odnawialnych źródeł energii do 2 mld zł. Większość już sfinansowanych przez bank projektów to farmy wiatrowe i ta tendencja nie ulegnie zmianie.

mBank zainwestuje 2 mld zł w odnawialne źródła energii [Źródło: pixabay.com]

mBank konsekwentnie zwiększa swój udział w finansowaniu projektów OZE. Już w 2018 roku zdecydował się przeznaczyć na ten cel 500 mln zł. Latem 2019 podjął decyzję o zwiększeniu tej puli o 100 proc. do 1 mld złotych. Teraz ponownie zwiększa limit finansowania do rekordowych 2 mld złotych.

“Zainteresowanie tego typu finansowaniem jest duże. Dotychczas udzielone kredyty są dobrze spłacane, a perspektywy branży nastrajają nas pozytywnie” – mówi Adam Pers, wiceprezes mBanku ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. – “Do tej pory finansowanie w trzech czwartych trafiło do sektora wiatrowego. Reszta została przeznaczona na fotowoltaikę. Ta tendencja utrzyma się, bo instalacje wiatrowe są bardziej kapitałochłonne” wyjaśnia Adam Pers.

W przypadku wiatraków bank finansować będzie przede wszystkim instalacje energii w celach biznesowych, mające solidnego głównego inwestora. Przy inwestycjach fotowoltaicznych planuje współpracę z klientami, którzy będą zainteresowani produkcją energii także na własne potrzeby.

“Mamy świadomość roli, jaką instytucje takie jak mBank, mają w zmienianiu naszego świata na lepsze. Decyzja o dodatkowym zastrzyku finansowym dla branży OZE to dla nas źródło podwójnej satysfakcji – nie tylko pomagamy firmom, ale też przyspieszamy zieloną transformację” podsumowuje wiceprezes mBanku.

Źródło: mBank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz