Reklama
http://www.multitherma.com/

Jak technologie wodorowe wpłyną na rozwój polskich miast?

„Wykorzystanie technologii wodorowych w kontekście rozwoju miast” to główny temat panelu z udziałem wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyski podczas II Kongresu Technologii Miejskich. Wydarzenie odbyło się 20 kwietnia 2021 roku.

Wiceminister Zyska o wykorzystaniu technologii wodorowych w miastach
Wiceminister Zyska o wykorzystaniu technologii wodorowych w miastach [Źródło: gov.pl]

Wiceminister podkreślił, iż resort klimatu i środowiska dostrzega duże zaangażowanie miast w technologię zielonego wodoru.

 

Sukces naboru wniosków w ramach programu Zielony Transport Publiczny wskazuje, że polskie miasta wykazują ogromne zainteresowanie zakupem bezemisyjnego taboru transportu publicznego, w tym przede wszystkim autobusów wodorowych. Chcemy rozwijać te technologie, dlatego planujemy drugi nabór wniosków w tym programie – powiedział.

Wiceminister klimatu i środowiska zwrócił także uwagę na fakt, że Polska ma szansę stać się liderem w zakresie rozwoju wodoru.

Potencjał przemysłowy i naukowy w Polsce daje ogromną nadzieję na rozwój technologii wodorowych. Ministerstwo Klimatu i Środowiska stara się tworzyć najlepsze warunki do inwestycji, stąd podpisany 7 lipca 2020 r. List intencyjny o ustanowieniu partnerstwa na rzecz budowy gospodarki wodorowej. Początkowo list podpisało 17 partnerów, dziś jest ich już 130 – zaznaczył Zyska.

W trakcie spotkania wiceminister Zyska dodał także, że resort prowadzi obecnie zaawansowane prace nad trzema aktami prawnymi:

  1. Nowelizacją ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
  2. Nowelizacją ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw.
  3. Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wymagań technicznych dla stacji wodoru.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz