Reklama
bbpv.pl

Zarządzanie pracą ekip serwisowych z mobiPLANER

Apator Rector, dostarczający zaawansowane systemy informatyczne dla energetyki, rozwija rozwiązania cyfrowe dla odbiorców z innych branż. Aplikacja mobiPLANER pozwala efektywnie zarządzać ekipami monterskimi lub serwisowymi pracującymi w terenie.

Zarządzanie pracą ekip serwisowych z mobiPLANER
Zarządzanie pracą ekip serwisowych z mobiPLANER

MobiPLANER ułatwia codzienną pracę i kompleksowo wspiera wykonywanie zadań w ramach usług serwisowych, instalatorskich, montażowych lub dostawczych w każdej z branży.

Reklama
oknonet.pl

Aplikacja służy do planowania pracy zespołów oraz nadzorowania aktywności pracowników i zgodności z ustalonym harmonogramem zadań. Pozwala dbać o terminowość prac wykonywanych cyklicznie lub określonych ramami umów z klientami. Sprawdzi się w wielu różnych branżach, których pracownicy pracują w terenie np. monterzy i serwisanci instalacji, urządzeń mechanicznych oraz systemów i sprzętu wymagającego cyklicznej obsługi i przeglądów, instalatorzy elementów wyposażenia budynków i OZE, dostawcy artykułów spożywczych, materiałów eksploatacyjnych czy specjalistycznych usług.

MobiPLANER znacząco wpływa na skrócenie czasu realizacji zleceń dzięki pełnej elektronicznej informacji przesyłanej na urządzenie mobilne montera, bez potrzeby wystawiania papierowych zleceń.

Algorytmy systemu ostrzegają o konfliktach na zasobach osobowych czy sprzętowych. Wspierają decyzje w sytuacjach awaryjnych (choroba pracownika czy awaria sprzętu), co ogranicza ryzyko nieprzewidzianych opóźnień. Elektroniczne repozytorium zleceń wspiera i porządkuje proces serwisowy dzięki gromadzeniu dokumentów (skan umów, zdjęcia z realizacji, notatki) z realizacji zlecenia. Każde zgłoszenie serwisowe może zostać zweryfikowane przez szybki wgląd do historii współpracy z klientem.

Główne moduły systemu stanowią Planer (kalendarz zleceń) i Mapa. Planer pozwala na ustalenie harmonogramu prac, rozplanowanie zleceń i przydział między pracowników oraz dokonywanie selekcji zleceń na podstawie np. typu zadań. Moduł Mapa zawiera widok optymalnych tras oraz podgląd lokalizacji zleceń i poszczególnych ekip w terenie. Dzięki temu możemy wyznaczyć zadania ekipie znajdującej się najbliżej miejsca zlecenia i skutecznie alokować zasoby w przypadku wystąpienia nagłych zdarzeń.

Oprócz przyjaznej i intuicyjnej obsługi aplikacji, monterzy docenią także jej funkcjonalności ułatwiające ich codzienną pracę, m.in. możliwość rejestracji wszystkich czynności serwisowych w jednym miejscu, efektywne planowanie czasu pracy pozwalające na osiąganie lepszych rezultatów czy zmniejszenie ilości prac biurowych.

Dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie ekipami, istotne będzie skuteczne planowanie i przydzielanie zadań, sprawna reorganizacja harmonogramu w zależności od potrzeb oraz raportowanie wskaźników efektywności realizacji zleceń. Aplikacja mobiPLANER to wygodne narzędzie, które nie tylko usprawni pracę, ale przyniesie realne oszczędności zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Zobacz system mobiPLANER w praktyce:

Źródło: apator.com

Łukasz Rakowiecki
Menadżer ds. Sprzedaży
tel. +48 571 402 126
e-mail: [email protected]
www.apator.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz