Reklama
bosch-homecomfort

Ogrzewania Jaga – ciepło bez kompromisów

Pod skrótami Low-H2O, DBE, Energy Savers kryją się zdobycze najnowszej techniki grzewczej. Techniki, która w efektywny i ekologiczny sposób służy swoim użytkownikom do komfortowego pozyskiwania ciepła. Dzięki kreatywności belgijskiego producenta wnętrza mogą być skutecznie i pięknie ogrzane, nawet jeśli system grzewczy oparty jest o pompę ciepła, kocioł kondensacyjny czy ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewania Jaga – ciepło bez kompromisów
Ogrzewania Jaga – ciepło bez kompromisów [Źródło: Jaga]

Jeną z cech firmy Jaga, jest kreatywność, która nie ogranicza się do designerskich form grzejników dostarczanych na rynek. Jest ona siłą napędową projektowanych przez firmę technologii grzewczych, które nie uznają kompromisów w kwestii oszczędności energii, projektowania przestrzeni oraz wpływu na środowisko naturalne.

Mała pojemność wodna grzejników Low-H2O była pierwszym krokiem belgijskiego producenta w kierunku efektywności działania grzejników oraz niskiego zużycia energii.

Grzejniki Low- H2O zaczynają oddawać ciepło do pomieszczenia zaledwie po dwóch minutach od uruchomienia, a w ciągu kolejnych dwóch minut grzejnik jest w pełni sprawny (rurki zasilająca i powrotna są w pełni rozgrzane).

Ramię w ramię z podłogówką

Grzejniki Low- H2O są idealnym uzupełnieniem systemu grzewczego opartego o ogrzewanie podłogowe. Zestawienie ogrzewania podłogowego z szybko reagującymi grzejnikami Low-H2O zapewnienia optymalny komfort grzewczy.

Ten mieszany system sprawdza się zwłaszcza w okresach przejściowych, gdy na włączenie ogrzewania podłogowego jest jeszcze za wcześnie. Do dogrzania pomieszczeń pomiędzy sezonami w zupełności wystarczą grzejniki Low-H2O .

Dynamicznie – Ekonomicznie

Jeśli jednym z technologicznych filarów belgijskiego producenta jest Low-H2O, drugim jest na pewno system Dynamic Boost Effect (DBE). Pod tym skrótem kryje się system dynamicznego doładowania grzejników o małej pojemności wodnej.

System oparty jest o nowoczesne wentylatory sterowane mikroprocesorem, które w razie potrzeby wspomagają konwekcję. Gdy czujnik wykryje, że temperatura w pomieszczeniu różni się od zadanej, zostają włączone wentylatory.

System jest automatyczny i pracuje w trzech trybach: standby (czuwanie i mierzenie temperatury otoczenia), comfort (uruchomienie wentylatorów, by jak najszybciej uzyskać komfortową temperaturę w pomieszczeniu) oraz boost (uruchomienie najwyższej mocy w sytuacji kryzysowej).

Teraźniejszość przyszłością

Niepodważalnym sukcesem technologii Low- H2O jest też to, że w prosty i komfortowy sposób umożliwiła płynne przejście do niskich temperatur zasilania. Ten sam rozmiar grzejnika  zapewni wymaganą wydajność cieplną przy każdym źródle ciepła, nawet przy pompach ciepła z temperaturą zasilania 35/30.

Grzejniki Low-H2O, które zużywają mniej energii, potrzebują mniejszej ilości materiałów i surowców do wyprodukowania, mają długą żywotność szacowaną przez producenta na okres 30 lat, a po zakończeniu cyklu życia są w pełni przetwarzalne.

Jak zapewnia producent grzejniki Low-H2O, jak pokazuje wskaźnik LCA, są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o minimalizowanie wpływu na środowisko w stosunku do innych produktów

Źródło: Jaga

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz