Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Nowość w ofercie PURMO: system Radial PPSU Leak Before Press

Eksperci marki Purmo stworzyli system rurowy, kładąc nacisk na wytrzymałość i kompatybilność poszczególnych komponentów, takich jak rury, złączki i narzędzia. System charakteryzuje się odpornością na naprężenia, wysoką temperaturę i ciśnienie oraz niekorzystne parametry fizykochemiczne wody.

Nowość w ofercie PURMO: system Radial PPSU Leak Before Press
Nowość w ofercie PURMO: system Radial PPSU Leak Before Press [Źródło: purmo.com]

System posiada usprawnienia, które chronią przed popełnieniem błędu w czasie montażu. System rurowy CLEVERFIT Radial zapewnia co najmniej 50 lat pracy w instalacji, co potwierdza zgodność z normą PN EN 21003. Dodatkowo koncern Purmo Group udziela 10 lat gwarancji.

Koncern Purmo Group, który jest jednym z liderów zrównoważonych rozwiązań w branży grzewczej i sanitarnej, wprowadził na rynek nową generację systemu rurowego CLEVERFIT Radial PPSU LBP. Produkt bazuje na technologii cechującej się absolutną neutralnością dla wody, co oznacza, że nie zmienia jej składu, smaku czy zapachu. Przydatność do stosowania w instalacjach wodnych potwierdzają certyfikaty, między innymi atest higieniczny PZH, czy certyfikat DVGW.

Jednym z kluczowych elementów nowego systemu są rury PE-RT/AL/PE-RT oraz złączki PPSU LBP. To właśnie zastosowanie tych dwóch tworzyw (PE-RT i PPSU), wpływa korzystnie na neutralność instalacji w stosunku do transportowanej wody. Mocny korpus złączki z tworzywa PPSU (Polifenylosulfon) jest odporny na naprężenia, wysoką temperaturę i kontakt z wodą o właściwościach agresywnych i korozyjnych. To rozwiązanie sprawdzi się w domach wyposażonych we własne ujęcie wody z dodatkową stacją uzdatniania. Jest dedykowane również do instalacji w budynkach, które wykorzystują wodę deszczową do celów bytowych.

Nowy system Purmo CLEVERFIT Radial PPSU LBP niesie ze sobą również wiele usprawnień technologicznych, takich jak kontrola wycieku (LBP) i 2 profile zaciskowe (Multi Tool). Funkcja LBP chroni wykonawcę przed kosztownymi konsekwencjami zalania budynku na skutek przecieku. Niezaprasowane połączenie sygnalizuje wyciek wody przy ciśnieniu próbnym powyżej 1 bar. Funkcja Multi Tool umożliwia wykonanie połączenia szczękami o profilu TH oraz U. Dzięki temu system jest bardziej wszechstronny i nie wymaga od wykonawcy wymiany narzędzi.

Źródło: purmo.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz