Reklama
bosch-homecomfort

Maty ISOBOOSTER zimą

Prawidłowa izolacja termiczna poddasza mieszkalnego to warunek konieczny dla zachowania komfortu termicznego przez cały rok jego użytkowania. W największym stopniu dotyczy to miesięcy zimowych, kiedy duże różnice temperatur powodują, iż przez źle zaizolowany dach „uciec” może nawet do 30% wyprodukowanego wewnątrz budynku ciepła. Skutkuje to znacznie zwiększonymi kosztami ponoszonymi na utrzymanie komfortowej temperatury.

Maty ISOBOOSTER zimą
Maty ISOBOOSTER zimą [Źródło: isobooster.pl]

Tradycyjne termoizolacje, takie jak wełny czy pianki natryskowe, to materiały mogące zimą zapewnić dobry komfort na poddaszu. Spełniony musi być jednak jeden podstawowy warunek: materiał termoizolacyjny musi być całkowicie suchy.

Wynika to z faktu, że izolatorem w tego typu materiałach jest powietrze unieruchomione w strukturze materiału. Zawilgocenie powoduje wyparcie powietrza, co skutkuje drastycznym pogorszeniem właściwości termoizolacyjnych.

Niestety na przestrzeni roku zdarzają się okresy, kiedy izolacja tradycyjna, z różnych powodów bywa wilgotna.

Przyczynami najczęściej są:

  • niedokładny montaż foli paroizolacyjnych i wiatroizolacyjnych, i przenikanie wilgoci powstającej w pomieszczeniach mieszkalnych (kilkanaście litrów na dobę),
  • podwiewanie pod pokrycie dachu deszczu lub śniegu,
  • kondensacja pary wodnej w materiale,

Tak więc, parametry cieplne termoizolacji, podane przez producenta nie są stałe przez cały okres eksploatacji budynku. Często właśnie wtedy, gdy najbardziej zależy nam na ograniczeniu strat ciepła, izolacja jest zawilgocona, i jej właściwości termoizolacyjne są gorsze od deklarowanych przez producenta.

ISOBOOSTER, jako materiał, który jest całkowicie odporny na wilgoć, nie zmienia swoich właściwości przez cały okres eksploatacji. Maty wystawione nawet na bezpośrednie działanie wody, cały czas odbijają promieniowanie cieplne, i doskonale pełnią swoje zadanie.

Źródło: isobooster.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz