Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Filtr SideFlow Clean do instalacji centralnego ogrzewania

Firma Flamco wprowadziła wielofunkcyjny filtr z podłączeniem bocznym do instalacji centralnego ogrzewania i chłodzenia o maksymalnym ciśnieniu roboczym 16 barów. SideFlow Clean łączy filtrację magnetyczną i filtrację workową, aby skutecznie wychwytywać zanieczyszczenia i cząstki magnetyczne.

Wielofunkcyjny filtr SideFlow Clean do instalacji centralnego ogrzewania
Wielofunkcyjny filtr SideFlow Clean do instalacji centralnego ogrzewania [Źródło: flamcogroup.com]

Woda znajdująca się w instalacji centralnego ogrzewania i chłodzenia często ulega zabrudzeniu. Zanieczyszczenia, które dostaną się do instalacji, obniżają jej wydajność i powodują nadmierne zużycie, a nawet uszkodzenie jej komponentów.

SideFlow Clean firmy Flamco to skuteczne rozwiązanie, aby temu zapobiec: magnesy i filtr workowy usuwają cząstki magnetyczne i zanieczyszczenia ze zładu. SideFlow Clean jest odpowiedni do instalacji w budownictwie komercyjnym, przemysłowym i użyteczności publicznej, może pracować na ciśnieniu roboczym do 16 barów, w instalacji o pojemności do 120 000 litrów i mocy do 10 MW. SideFlow Clean cechuje także łatwość montażu na istniejącej już instalacji.

Skuteczna filtracja

SideFlow Clean zbudowany jest jako kompaktowe urządzenie ze stali nierdzewnej, wyposażony w dwa magnesy stale przymocowane do uchwytu, o optymalnym polu magnetycznym, które skupia się wewnątrz filtra (ograniczone niepożądane wpływy magnetyczne na zewnątrz). Ich siła przyciągania jest tak duża, że wychwytują nawet najmniejsze cząstki magnetyczne. Ponadto urządzenie ma uchwyt do wyjmowanego filtra workowego, który zatrzymuje cząsteczki stałe od 10 mikronów.

Energooszczędna izolacja

SideFlow Clean posiada izolację, która minimalizuje straty ciepła i gwarantuje energooszczędną pracę.

Szybka instalacja, prosta obsługa

SideFlow Clean jest wyposażony we wspornik do montażu na ścianie. Ułatwia to dostęp do filtra w celu konserwacji. SideFlow Clean jest standardowo wyposażony w automatyczny odpowietrznik i zawór spustowy z przyłączem do węża. Dwa manometry mierzą ciśnienie na wejściu i wyjściu; zwiększona różnica ciśnień między nimi wskazuje stopień zabrudzenie filtra.

Łatwy w czyszczeniu i dozowaniu środków

Rozkręcana górna część pozwala instalatorowi łatwo usunąć zarówno uchwyt z magnesami, jak i filtr workowy w celu czyszczenia lub wymiany. Możliwe jest również np. zmieszanie z glikolem lub dodanie środków czyszczących lub ochronnych.

Źródło: flamcogroup.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz