Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Energooszczędne Ogrzewanie Akumulacyjne – AEROFLOW

Grzejniki elektryczne AeroFlow są świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie jest dostęp do prądu. To rozwiązanie nie tylko ma doskonały wpływ na środowisko, ale dzięki niemu nie musisz dodatkowo inwestować pieniędzy w instalację. Stosując je jako główne ogrzewanie w Twoim nowym domu – oszczędzasz na kotłowni, drogich instalacjach, serwisach i kosztach pobocznych.

Energooszczędne Ogrzewanie Akumulacyjne – AEROFLOW
Energooszczędne Ogrzewanie Akumulacyjne – AEROFLOW [Źródło: henimax.pl]

Energooszczędne ogrzewanie elektryczne jest wydajne i wcale nie takie drogie, jak się powszechnie uważa. Idealnie sprawdzi się w połączeniu z dostawcą energii ze źródeł odnawialnych (energia wiatrowa, woda, fotowoltaika). Możesz też zastosować je jako dodatkowe źródło ciepła w połączeniu z piecem opalanym drewnem. Grzejniki elektryczne to najlepszy sposób na ciepło, komfort i nowoczesność. Teraz w łatwy sposób możesz sterować odpowiednią temperaturą, dzięki czemu zaoszczędzisz czas oraz pieniądze na poborze prądu.

Z czego zbudowany jest grzejnik akumulacyjny AeroFlow ?

Technologia AeroFlow składa się z idealnej kombinacji specjalnie ukształtowanych listew stalowych i rdzenia akumulacyjnego z wysoko zagęszczonego szamotu. Ciekawostką jest grubość rdzenia. W tak zwanym“ gorącym procesie prasowym” – wkład, który ma 16 cm zamieniany jest na 2 cm. Mimo to właściwości akumulacyjne nie ulegają zmianie, a grzejniki otrzymują tak cienką formę jak nigdy dotąd. W takim wkładzie hermetycznie zatopione zostały przewodniki cieplne wykonane z chromu.

W przeciwieństwie, do konwencjonalnych grzejników elektrycznych, to nie stalowa obudowa jest ogrzewana, ale szamot, który bardzo dobrze przechowuje ciepło, aby utrzymać temperaturę grzejnika na stałym poziomie przez długi czas bez konieczności ładowania. Grzejnik elektryczny nagrzewa się bardzo szybko i równomiernie.

Ponadto żebrowana powierzchnia grzejnika elektrycznego AeroFlow emituje więcej promieniowania cieplnego niż urządzenia o płaskiej powierzchni. Dzięki takiej budowie sprawdza się on doskonale chociażby, jako grzejnik łazienkowy na prąd. Koszty ogrzewania na pewno okażą się znacznie mniejsze niż w przypadku tradycyjnych grzejników elektrycznych niedziałających na zasadzie akumulacji.

Jak działa grzejnik elektryczny energooszczędny AeroFlow ?

Grzejniki elektryczne nie działają w sposób ciągły – pobierają prąd tylko przez 20 minut w ciągu godziny do maksymalnego naładowania, następnie wyłączają się i 40 minut oddają ciepło zakumulowane wewnątrz bez użycia prądu. Cykl krótkiego ładowania i oddawania ciepła powtarza się w ciągu całego dnia.

Jeśli pomieszczenie będzie utrzymywało temperaturę zadaną na termostacie, grzejnik nie włączy się na kolejne ładowanie do czasu, aż temperatura spadnie poniżej zaprogramowanej lub w celu podtrzymania temperatury włączy się do ładowania tylko na kilka minut. To wszystko sprawia, że nasze energooszczędne ogrzewanie elektryczne spełnia potrzeby każdego klienta i dba o jego budżet. Temperatura powierzchniowa grzejników elektrycznych AeroFlow wynosi 30 – 65 stopni Celsjusza w zależności od ustawienia.

Wydajny grzejnik elektryczny jest dodatkowo bardzo łatwy w obsłudze. Produkt nie wymaga specjalnego montażu, dlatego umieścisz go w dowolnym miejscu w domu. Ciepło magazynowane jest w tego rodzaju grzejnikach przez długi czas, dzięki temu możesz ogrzewać swój dom za darmo, łącząc system grzewczy AeroFlow z fotowoltaiką.

Źródło: henimax.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz