Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Wiatroizolacja czy termoizolacja – czemu nie to i to?

Jedną z największych zalet fasad wentylowanych, przy zachowaniu poprawnego i dokładnego wykonania, jest skuteczna ochrona przed mostkami termicznymi i stratami ciepła z budynku. Szczególnie, jeśli w charakterze warstwy wiatrochronnej wykorzystamy materiał termoizolacyjny. Takie rozwiązanie oferują płyty z wełny kamiennej z serii PAROC Cortex.

Obiekt referencyjny z wykorzystaniem płyt Paroc Cortex
Obiekt referencyjny z wykorzystaniem płyt Paroc Cortex [Źródło: paroc.pl]

Rodzina produktów PAROC Cortex to sztywne, niepalne płyty wiatroszczelne z wełny kamiennej nadające się do stosowania w charakterze izolacji w dobrze wentylowanych fasadach zewnętrznych. Wyróżnikiem rozwiązania jest połączenie bardzo dobrych parametrów termicznych i mechanicznych. Bardzo mały współczynnik przewodzenia ciepła (λD = 0,033 W/mK) udało się zawrzeć w sztywnej płycie o niskiej przepuszczalności powietrza dla pokrycia (L < 10 x 10-6 m3/m2Pas) oraz optymalnej oporności przepływu pary wodnej (Z = 0,10 m2hPa/mg).

Reklama
oknonet.pl

Efekt? Wytrzymała warstwa chroniąca wnętrze konstrukcji przed uszkodzeniami i zawilgoceniem przy jednoczesnym podniesieniu standardu energetycznego całej przegrody.

Wszystko to za sprawą zintegrowanej, paroprzepuszczalnej i wodoodpornej powłoki, która chroni konstrukcję przed wiatrem i wodą opadową, zapewniając szybkie odparowywanie wilgoci. Co więcej, dzięki wysokiej klasie reakcji na ogień (A2-s1, d0), płytę można stosować w budynkach o wysokich wymogach bezpieczeństwa pożarowego. Produkty z serii PAROC Cortex są niepalne i nie wydzielają płonących kropel w warunkach pożaru.

Seria obejmuje dwa główne rozwiązania: izolacje wiatrochronne PAROC Cortex przeznaczone do stosowania w systemie izolacji dwuwarstwowej, w której współpracują z główną warstwą termoizolacyjną (wykonaną np. z ogólnobudowlanych płyt PAROC UNS 37), a także wariant specjalny – płyty PAROC Cortex One pełniące samodzielnie zarówno funkcję termo-, jak i wiatroizolacji. Ponadto, obie płyty dostępne są w wariancie z powłoką w kolorze białym lub czarnym.

Źródło: paroc.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz