Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

System Multi Split – wybierz temperaturę w każdym z pomieszczeń

Multi Split jest systemem klimatyzowania, który wyróżnia się możliwością podłączenia zestawu wielu niezależnych klimatyzatorów, gwarantując chłodzenie nawet w kilku pomieszczeniach jednocześnie.

MultiSplit dla biur i rezydencji
MultiSplit dla biur i rezydencji [Źródło: haier-ac.pl]

Zasada działania systemu Multi Split jest nieskomplikowana. Opiera się na rozwiązaniu podłączenia wielu jednostek wewnętrznych do jednej zewnętrznej, gdzie tradycyjnie w systemie Split jednej jednostce zewnętrznej odpowiada jedna jednostka wewnętrzna. Rozwiązanie Multi Split pozwala zaoszczędzić, zarówno miejsce, jak i ograniczyć zużycie energii.

Multi Split charakteryzuje także szybkość montażu oraz ułatwienie serwisowania i wymiany, gdyż dużo prościej obsługuje się jedną jednostkę zewnętrzną niż kilka mniejszych.

Technologia używana w systemie Multi Split to tzw. technologia inwerterowa, dzięki której każda jednostka wewnętrzna może pracować na innych parametrach, dając tym samym możliwość indywidualnego chłodzenia każdego z wybranych pomieszczeń.

W praktyce sprowadza się to do tego, że użytkownicy mogą dowolnie sterować temperaturą panującą w pomieszczeniach, w których przebywają. System został dodatkowo wyposażony w możliwość zdalnego sterowania oraz automatycznego regulowania temperatury. Wybierając odpowiedni sterownik, można przypisać konkretną temperaturę do danego pomieszczenia, a w razie potrzeby – nie tylko je chłodzić, ale także ogrzewać.

Multi Split posiada także opcję planowania temperatury, dzięki której można decydować, jaka temperatura będzie się utrzymywała przez cały dzień, a nawet tydzień.

Zalety systemu Multi Split:

  • wszechstronność i dopasowanie do indywidualnych preferencji, umożliwia klimatyzowanie zarówno 2, 3, 4 jak i 5 pomieszczeń jednocześnie,
  • elastyczność w doborze odpowiedniej temperatury dzięki niezależnym systemom,
  • praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy – system pozwala na duże możliwości instalacji i swobodę montażu różnych typów klimatyzatorów w zależności od potrzeb użytkowników. W skład systemu mogą wchodzić następujące jednostki wewnętrzne: ścienne, kasetonowe, przypodłogowo-przysufitowe i kanałowe,
  • grzanie i chłodzenie – poza chłodzeniem wybranych pomieszczeń z powodzeniem można je również ogrzewać, dzięki czemu można korzystać z urządzeń przez cały rok.

Źródło: haier-ac.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz