Reklama
konferencjaeuropower.pl

Przepływowe ogrzewacze wody – co warto wiedzieć?

Decydując się na podgrzewacz do wody przepływowy, warto pamiętać o kilku szczegółach. Podgrzewacze to urządzenia ciśnieniowe do centralnego zaopatrzenia w ciepłą wodę i mogą być podłączone do dowolnej liczby punktów zasilających. Moc grzewcza urządzenia determinuje ilość dostępnej wody - urządzenia mają wysoką wydajność i z powodzeniem ogrzewają wodę tam, gdzie zależy nam na generowaniu oszczędności w eksploatacji ciepłej wody.

Przepływowe ogrzewacze wody - co warto wiedzieć?
Przepływowe ogrzewacze wody - co warto wiedzieć? [Źródło: stiebel-eltron.pl]

Jak wybrać odpowiedni podgrzewacz wody?

 

 

WymaganiaOgrzewacz

przepływowy

Kompaktowy ogrzewacz

przepływowy

Mini ogrzewacz przepływowy
Dostawa do wielu punktów poboru wody w tym samym pomieszczeniu
Dostawa do kilku małych zlewów / umywalek
Dostawa do małej umywalki w łazience
Wysoka temperatura
Średnia temperatura
Wysokie zapotrzebowanie na ciepłą wodę
Średnie zapotrzebowanie na ciepłą wodę
Niskie zapotrzebowanie na ciepłą wodę

Jak działa przepływowy ogrzewacz wody?

Ogólna zasada działania jest taka sama dla wszystkich przepływowych ogrzewaczy wody i została przedstawiona poniżej na rysunku. Kompaktowa budowa urządzenia ma na tyle dużą wydajność grzewczą, że dopływająca zimna woda jest podgrzewana w trakcie przepływu. Nie ma potrzeby stosowania pojemnościowego i ogrzewacza ciepłej wody użytkowej, który jest zwykle instalowany w przypadku centralnych systemów ogrzewania wody użytkowej. W zależności od typu urządzenia, ogrzewacze przepływowe wody, różnią się pod względem funkcji sterowania i regulacji, zakresu wyposażenia, obsługi i technologii grzania. Wszystko to ma wpływ na efektywność i komfort ciepłej wody użytkowej.

Jak działa przepływowy ogrzewacz wody?⇒ Sterowane elektronicznie przepływowe ogrzewacze wody oszczędzają ponad 30% kosztów energii i wody, w porównaniu z hydraulicznymi ogrzewaczami wody.

I-technologie od STIEBEL ELTRON

⇒ Technologia 4i: DHE Connect i DHE

4i, czyli 4-krotna inteligencja zapewnia nieograniczony maksymalny komfort. Do pełnego sterowania elektronicznego STIEBEL ELTRON wykorzystuje technologię 4i, która łączy trzy czujniki z jednym zaworem silnika. Czujniki wykrywają temperaturę wejściową i wyjściową oraz natężenie przepływu. Stały test porównawczy zapewnia rzeczywistą temperaturę. Jeśli urządzenie ma maksymalną moc, wyższe wymagania dotyczące ciepłej wody automatycznie spowodują spadek temperatury. Aby utrzymać wymaganą temperaturę, zawór silnika automatycznie kontroluje ilość wody. Wszystko dzieje się całkowicie automatycznie – technologia 4i utrzymuje żądaną temperaturę. Dzięki wykorzystaniu tylko niezbędnej ilości energii ogrzewacz osiąga się odpowiednio wysoką wydajność. STIEBEL ELTRON wykorzystuje technologię 4i w modelach: DHE Connect i nowy DHE.

⇒ Technologia 3i: DHB-E SLi

Elektronicznie regulowane urządzenia są wyposażone w technologię 3i składającą się z czujników temperatury wejściowej i wyjściowej oraz czujników przepływu, co zapewnia stałą i dokładną temperaturę wody. Jeśli urządzenie pracuje w wyjątkowych przypadkach z maksymalną mocą, na przykład przy bardzo niskich temperaturach wlotowych w zimie, użytkownik może regulować ilość wody, a tym samym żądaną temperaturę za pomocą kranu. Ogólnie rzecz biorąc, technologia 3i jest również bardzo wydajna, ponieważ wykorzystuje tylko naprawdę wymaganą ilość energii i wody.

⇒ Technologia 2i: DHB STi

Sterowane elektronicznie ogrzewacze wykorzystują tak zwaną technologię 2i, która składa się z czujnika temperatury na wlocie i czujnika przepływu. Wymagana moc cieplna jest obliczana zgodnie z wybraną temperaturą. Można wybrać pomiędzy maksymalnie trzema stałymi temperaturami (około 35, 45, 55°C). Jeśli wymagana jest inna temperatura, można ją indywidualnie kontrolować, mieszając zimną wodę. Wydajność energetyczna technologii 2i jest zoptymalizowana pod kątem zużycia energii.

Źródło: stiebel-eltron.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz