Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Danfoss Icon™ wpasuje się w Twoją ramkę

Termostat pokojowy Danfoss Icon™ został zaprojektowany w taki sposób, aby pasował do każdego wnętrza. Firma świadomie zdecydowała się na wygląd najpowszechniejszych ramek włączników. Gdy termostat nie jest używany, wyświetlacz wyłącza się i jest praktycznie niewidoczny. Kiedy ekran zostanie dotknięty, wyświetlacz natychmiast się włączy i pokaże aktualną temperaturę w pomieszczeniu.

Danfoss Icon™ wpasuje się w Twoją ramkę
Danfoss Icon™ wpasuje się w Twoją ramkę [Źródło: danfoss.com]

 

Regulacja ogrzewania podłogowego i systemu chłodzącego gwarantuje odpowiedni poziom komfortu.

Podstawowym rozwiązaniem w regulacji jest termostat pokojowy charakteryzujący się stosunkowo długim czasem reakcji w podłogowym systemie ogrzewania i chłodzenia. Termostat pokojowy steruje siłownikiem termicznym, który pozwala na podgrzanie lub ochłodzenie wody w systemie. W większości przypadków termostat montowany jest w salonie.

Cechy i korzyści

Zwiększ komfort: Ogrzewanie podłogowe jest znane z zapewniania wysokiego poziomu komfortu. Jednak bez układu regulacji poziom komfortu nie będzie spełniał wszystkich oczekiwań.

Ograniczenie zużycia energii: Ponadto wiadomo, że każde obniżenie temperatury pomieszczenia o jeden stopień bez zmniejszania komfortu pozwala zmniejszyć zużycie energii o 5%. W przypadku braku regulatorów pokojowych obniżających temperaturę w pomieszczeniach oszczędności będą mniejsze od spodziewanych.

Elastyczność: Duża różnorodność rozwiązań regulacji pozwala w każdej sytuacji dobrać takie, które spełnia konkretne wymagania. Przewodowe i bezprzewodowe, 24 V i 230 V, termostaty pokojowe i układy regulacji oraz rozwiązania podstawowe i zaawansowane.

Aby możliwie uprościć, termostat Danfoss Icon™ zaprojektowano w sposób umożliwiający oszczędność czasu na wszystkich etapach instalacji i użytkowania:

  1. Prosta instalacja poprzez połączenie modułu przedniego z modułem tylnym. W razie potrzeby kąt ułożenia ramki można nieco zmienić, aby    zrekompensować niedokładną instalację puszki montażowej.
  2. Tworzywo sztuczne odporne na działanie promieniowania UV
  3. Błyszcząca powierzchnia ułatwiająca czyszczenie

Aby osiągnąć idealne dopasowanie pomiędzy termostatem, włącznikami światła i gniazdkami elektrycznymi, termostat Danfoss Icon™ pasuje do większości popularnych ramek.

Źródło: danfoss.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz