Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Zamknięcie programu “Mój Prąd” już 7 grudnia

Niedawno pisaliśmy o dodatkowych funduszach, które zasiliły program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych. W regulaminie programu widnieje informacja, iż nabór trwa do 18 grudnia, jednak z uwagi na ogromne zainteresowanie, wnioski można składać tylko do 6 grudnia włącznie.

Program „Mój Prąd” na nowych zasadach - nabór od 1 lipca
Program „Mój Prąd” na nowych zasadach - nabór od 1 lipca [Źródło: nfosigw.gov.pl]

Dodatkowe 100 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w bardzo krótkim czasie zachęciło kolejne 20 tys. polskich rodzin do ubiegania się o wsparcie z „Mojego Prądu”. To pokazuje, że zainteresowanie Polaków dotacjami do mikroinstalacji fotowoltaicznych cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Można wręcz powiedzieć, że za sprawą programu „Mój Prąd” fotowoltaika prosumencka przeżywa obecnie prawdziwy boom – podkreśla minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Regulamin programu „Mój Prąd” wskazuje, że nabór wniosków trwa do 18 grudnia br. lub do wyczerpania alokacji. Zwiększony budżet programu do 1,1 mld zł odpowiadał 220 tys. wniosków przy maksymalnej kwocie dofinansowania 5 tys. zł. W ostatnim czasie liczba składanych wniosków dochodziła nawet do 2 tys. dziennie, dlatego budżet wyczerpał się i nabór zostaje zamknięty z dniem 7 grudnia br.

Przy tej liczbie złożonych wniosków zakładam, że ich ocena i wypłata dotacji potrwa do połowy 2021 r. Jeśli zarejestrowane wnioski przekroczą zakładane 1,1 mld zł, to wypracujemy takie rozwiązanie, które uwzględni oczekiwania i potrzeby naszych potencjalnych beneficjentów. O szczegółach będziemy informować po zakończeniu oceny całego naboru. Ale równolegle pracujemy razem z resortem klimatu i środowiska nad nową odsłoną „Mojego Prądu”. Chcemy rozszerzyć program o dotacje m.in. na punkty ładowania dla samochodów elektrycznych – zapowiada wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski.

Źródło: nfosigw.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz