Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Spotkanie w sprawie zmiany formuły naliczania opłaty mocowej

Minister Kurtyka spotkał się z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej Margrethe Vestager. Spotkanie, które odbyło się 25 stycznia, dotyczyło m.in. propozycji nowelizacji ustawy o rynku mocy, w tym nowej formuły naliczania opłaty mocowej.

Minister Kurtyka na spotkaniu w sprawie zmiany formuły naliczania opłaty mocowej
Minister Kurtyka na spotkaniu w sprawie zmiany formuły naliczania opłaty mocowej [Źródło: gov.pl]

Zdaniem szefa resortu klimatu i środowiska Michała Kurtyki nowy system będzie uniwersalny i ma za zadanie promować odbiorców utrzymujących niewielkie wahania zużycia energii elektrycznej w ciągu doby.

 

Tym samym, przyczyniają się oni do zwiększenia stabilności systemu elektroenergetycznego, co jest fundamentalnym celem funkcjonowania rynku mocy – powiedział minister.

Rozwiązanie, będące aktualnie przedmiotem prac Ministerstwa Klimatu i Środowiska, będzie odpowiedzią na postulaty zgłaszane przez przedsiębiorców, zwłaszcza przez tzw. odbiorców energochłonnych.

Podczas spotkania potwierdzono, że nowa propozycja naliczania opłaty mocowej nie będzie wymagała notyfikacji Komisji Europejskiej. Jednocześnie Ministerstwo Klimatu i Środowiska wycofa dotychczas procedowany przez KE wniosek dot. ulg dla przemysłu energochłonnego w rynku mocy.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz