Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Smart nowości z Nibe

W 2020 roku ofertę marki NIBE wzbogaciły urządzenia najnowszej generacji, które wpisują się w trwający trend digitalizacji. Nowa seria NIBE S to urządzenia opierające się na technologiach pozwalających na pełną integrację pompy ciepła z domem i jego mieszkańcami.

Smart nowości z Nibe
Smart nowości z Nibe [Źródło: nibe.pl]

Nowe oprogramowanie zastosowane w urządzeniach serii NIBE S to ponad 10 milionów wierszy kodu, dzięki którym pompy ciepła NIBE oferują jeszcze bardziej wydajne i zaawansowane technologicznie funkcje. Aby w pełni wykorzystać potencjał pompy ciepła NIBE, wystarczy stałe lub bezprzewodowe łącze internetowe oraz aplikacja myUplink.

Po podłączeniu do Internetu pompa ciepła poinformuje użytkownika o zakłóceniach w pracy pompy ciepła przez telefon, automatycznie dostosuje pracę do bieżących warunków pogodowych, a także dobierze tryb pracy względem bieżącej ceny energii elektrycznej w systemach smart-grid, stabilizując sieć energetyczną. Dzięki dwóm wbudowanym antenom oraz łączności bezprzewodowej, pompa ciepła automatycznie sygnalizuje dostępność najnowszej wersji oprogramowania, dzięki czemu urządzenie ma zawsze dostęp do najnowszych funkcji smart.

Pompy ciepła NIBE S wyposażone zostały także w wyświetlacz z kolorowym panelem dotykowym, który umożliwia sterowanie pompą ciepła bezpośrednio na ekranie dotykowym. Nowy sterownik umożliwia m.in. zdalną diagnostykę pompy ciepła, bezprzewodowe podłączanie akcesoriów z możliwością komunikacji w chmurze obliczeniowej, bezprzewodowy odczyt wilgotności czy stężenia dwutlenku węgla w pomieszczeniu, a dzięki pełnej synchronizacji systemu wszystkie procesy zarządzania i komunikacji przebiegają płynnie.

Inwerterowa gruntowa pompa ciepła Nibe S1255 PC
Inwerterowa gruntowa pompa ciepła Nibe S1255 PC [nibe.pl]

Ulepszona konstrukcja pomp ciepła serii S ułatwia dostęp i usprawnia instalację, a wbudowany licznik energii cieplnej umożliwia bieżącą kontrolę wydajności urządzenia.

Inwerterowa gruntowa pompa ciepła Nibe S1255 PC

NIBE S1255 to gruntowa pompa ciepła NIBE z modulowaną mocą grzewczą do 6, 12 lub 16 kW. Model o mocy 6 kW jest dostępny w wersji z wbudowanym modułem chłodzenia pasywnego NIBE S1255 PC. Typoszereg NIBE S1255 wyposażony został w inwerterowo sterowaną sprężarkę i elektroniczne pompy obiegowe z płynną regulacją prędkości. Dzięki automatycznemu dostosowywaniu parametrów pracy do aktualnego zapotrzebowania na ciepło pompa ciepła pracuje bez skoków poboru energii, co powoduje niższe rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę.

Zastosowanie inwerterowych sprężarek pozwala również na skrócenie czasu rozruchu systemu, bezpieczny dobór urządzenia, brak konieczności stosowania zbiornika buforowego, możliwość rozbudowy domu w późniejszym czasie oraz cichą pracę. Poziom ciśnienia akustycznego pompy ciepła NIBE S1255-6 PC, waha się w granicach 21-28 dB(A) (wg EN 11203, przy B0/W35 w odl. 1 m), co oznacza, że pompa ciepła pracuje ciszej niż lodówka. Zastosowana technologia sprawiła, że urządzenie osiąga najwyższą klasę energetyczną A+++ i bardzo wysoki średnioroczny współczynnik sprawności SCOP=5,5.

Źródło: nibe.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz